Ефективна координація на місцях – найголовніше завдання на даному етапі реформування місцевого самоврядування, - В’ячеслав Негода
На даному етапі реформування місцевого самоврядування в Україні найактуальнішими завданнями є ефективна координація, інформаційно-роз’яснювальна робота на місцях, а також зворотний зв'язок між центром та регіонами. Про це сказав заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України В’ячеслав Негода в ході круглого столу «Децентралізація та розвиток громад в Україні», що відбувся в Чернігові в рамках засідання заступників міністрів закордонних справ країн Вишеградської четвірки та України.
«Останнім часом в Україні відбулися дуже важливі законодавчі зміни: місцеві бюджети отримали додаткові ресурси та майже повну автономію,а громади - стимули і механізми до співпраці та об’єднання. На місцях відтепер залишаються значні ресурси, повноваження і відповідальність, яких місцеве самоврядування ніколи не мало. Тому перед нами наразі стоїть дуже важливе завдання - маємо координувати впровадження процесів реформування в регіонах, доносити важливість цілей та завдань реформи до місцевих політиків і населення, а також вибудовувати ефективну систему зворотного зв’язку між центром та регіонами. З огляду на це, є серйозна потреба в експертній та технічній підтримці на регіональному рівні, і в цьому велику надію покладаємо на наших міжнародних партнерів», - сказав В’ячеслав Негода.
Заступник Міністра нагадав, що в кожній області вже створюються Офіси з питань впровадження реформ у сфері місцевого самоврядування, децентралізації повноважень органів виконавчої влади. Метою роботи цих Офісів є посилення інституційного, адміністративного та експертного забезпечення реформи на місцевому і регіональному рівні.
Експерти Офісів реформ допомагатимуть місцевим радам розробляти проекти перспективних планів розвитку, консультуватимуть та надаватимуть практичні рекомендації представникам органів місцевого самоврядування щодо реалізації закону про добровільне об’єднання територіальних громад, а також формуватимуть позитивне сприйняття створення спроможних територіальних громад.
Як повідомлялося, у створенні Офісів реформ в областях Мінрегіон вже заручився технічною підтримкою Ради Європи, а також Асоціації міст України в рамках проекту «Діалог», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку.
Поділитися новиною:
29 березня 2023
30 березня - брифінг щодо старту розробки...
30 березня 2023 року о 17:00 відбудеться пресбрифінг Віцепрем’єр-міністра – Міністра з питань реінтеграції тимчасово...
29 березня 2023
Охтирка отримала почесну відзнаку «Місто-герой»
Охтирка отримала почесну відзнаку «Місто-герой»
Під час робочої поїздки в Сумську область Президент України Володимир Зеленський узяв участь у заходах з нагоди...
29 березня 2023
«Новий європейський Баухауз»: можливості та фінансові інструменти для українських громад
«Новий європейський Баухауз»: можливості та...
Основні підсумки з Форуму міст у Турині від експертів ініціативи Cities 4 Cities | United 4 Ukraine, яка допомагає...
29 березня 2023
Програма USAID DOBRE підписала меморандум про співпрацю з Чернівецькою ОВА
Програма USAID DOBRE підписала меморандум про...
28 березня 2023 року Програма Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Децентралізація приносить кращі...