Громади Луганщини готуються стати на шлях об’єднання (+фото)

14 червня у Сєвєродонецьку відбулась зустріч представників органів місцевого самоврядування, виконавчої влади та громадських активістів Луганської області з експертами національного рівня. 

Близько 80 представників сіл, селищ та міст Луганщини забажали поспілкуватись та з’ясувати всі актуальні питання з авторами та виконавцями головної реформи країни. Разом з експертами прибули взяти участь у дискусії і колеги луганчан – голови об’єднаних територіальних громад Дніпропетровської та Полтавської областей.

Бурхлива дискусія тривала декілька годин, протягом яких були обговорені найгостріші теми що хвилюють мешканців Луганської області. Червоною ниткою через всі діалоги проходило з’ясування перспектив децентралізації у найближчому майбутньому. Також були обговорені питання передачі повноважень на місця, бюджетної сфери, юридичні аспекти місцевого самоврядування, реформування у сфері охорони здоров’я, освіти та багато інших. Нові думки, нові знайомства, ідеї для інфраструктурних проектів супроводжували спілкування учасників зустрічі. Особливо корисним, на думку багатьох луганчан, виявився досвід керівників Жовтневої (Дніпропетровська область) та Білоцерківської (полтавська область) об’єднаних територіальних громад.

Ілона Постемська, координатор проектів Швейцарського бюро співробітництва в Україні, відкриваючи захід, підтвердила інтерес міжнародної спільноти до процесів децентралізації влади в Україні.

В свою чергу Роман Косинський, заступник голови Луганської обласної військово-цивільної адміністрації, гарантував підтримку всіх проектів, які націлені на об’єднання громад та розвиток самоврядування у області.

Юрій Ганущак,  директор Інституту розвитку територій, експерт Швейцарсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO, закликав громади подавати заявки на фінансування проектів розвитку: «Ресурси у держави є, тому громадам, які вже об’єднались, потрібно розробляти проекти і подавати їх на фінансування до Державного фонду регіонального розвитку (ДФРР). І треба пам’ятати, що найкращий проект - це проект, який має  додану вартість і перспективу. Тому бажано, щоб отримані, наприклад, 100 000 грн. фінансування з фонду,  дозволять у наступному періоді залучити 200 000 грн. приватних інвестицій».

«Після об’єднання потрібно виконати достатньо великий обсяг робіт. Ми починали з паспорту громади, зараз розробляємо схему планування громади. В цій справі активно співпрацюємо  з науковими інституціями і до кінця року плануємо завершити цей процес. Це дозволить громаді отримати додатковий потенціал. Окремо стоїть питання по кваліфікованих кадрах, які, наприклад, зможуть розробляти проекти, так як це потрібно для подання на ДФРР та донорські структури. Ми намагаємося залучати таких людей до співпраці. На сьогоднішній день вже подали 7 проектів», - поділився досвідом Артур Шевцов, голова Жовтневої  ОТГ,  Дніпропетровської обл.

Іван Лещенко, голова Білоцерківської ОТГ, Полтавської області, порадив колегам після об’єднання не перетягувати основні ресурси до центру громади, а використовувати їх рівномірно, і прагнути рівномірно розподілити можливості серед усіх учасників ОТГ.

«Подавайте більше проектів, які передбачають розвиток громади. Сприяйте появі нових робочих місць і намагайтесь, щоб проекти відповідали плану соціально-економічного розвитку громади. Якщо виникають якісь питання, давайте їх у відповідні департаменти Мінрегіону. Ми будемо консультувати вас як силами міністерства, так і залучати завдяки донорам іноземний досвід», - запропонувала Лілія Попова, начальник відділу взаємодії з місцевими органами влади Департаменту з питань місцевого самоврядування та територіальної організації влади Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України.

«Після об’єднання ми отримали дуже потужний ресурс. Але щоб цей ресурс повноцінно використати, одразу виникла потреба у додатковій інформації. І зараз ми активно навчаємось. Раджу всім новим об’єднаним громадам теж шукати нові знання, залучати європейський досвід, уважно знайомитись з матеріалами на сайтах www.decentralization.gov.ua, www.despro.org.ua, www.minregion.gov.ua, та інших корисних ресурсах. Це дозволить прискорити розвиток та темпи покращення життя в громаді», - долучився до порад своїх колег Вадим Гаєв, голова Новопсковської ОТГ, Луганської області.

Також, як напередодні у Краматорську, серед головних проблемних аспектів, які на думку представників Луганської області заважають темпам розвитку самоврядування на Донбасі, були згадані законодавчі аспекти, інформаційна підтримка, але ніяк  не наближеність регіону до зони АТО.

Громадська дискусія відбулась за ініціативи Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України та за сприяння Швейцарсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO. 

15.06.2016 - 18:57 | Переглядів: 2523
Громади Луганщини готуються стати на шлях об’єднання (+фото)

Приєднані зображення:

Теги:

Ю.Ганущак Л.Попова

Область:

Луганська область

Джерело:

DESPRO

Поділитися новиною:

Коментарі:

Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь
Читайте також:
Fc6d37be29bde492db0a3fbd8670af30

16 вересня 2019

«Вівчарство в горах треба відродити. Лише тоді...

  Минулого року Василя Стефурака, фермера-вівчаря з одного з сіл Печеніженської об’єднаної громади, що на...

554142be51494671d0b86f58e366419a

16 вересня 2019

«Стратегічна карта можливостей» допоможе...

Приєднання громад до міст обласного значення – на порядку денному Дніпропетровщини. Днями в регіоні представники...

10ec66aea09396dbde1c9c9ec3472b5f

16 вересня 2019

У першому випуску "Громада на мільйон....

Розпочався новий сезон програми "Громада на мільйон. Спеціалісти" на телеканалі 1+1. У цьому міжнародному сезоні...