На Миколаївщині розпочався фінальний етап запуску нового водогону. Вперше з 2022 року жителі міста отримають доступ до прісної води у кранах. Про це розповів Віцепремʼєр-міністр з відновлення України-Міністр розвитку громад та територій Олексій Кулеба під час робочої поїздки Південними регіонами разом із Премʼєр-Міністром України Юлією Свириденко.
Протягом місяця тривала тестова прокачка води. В кінці серпня понад 5000 кубів води дійшли мережами до міста Миколаїв.
Воду вже почали подавати в системи та резервуари водоканалу.
Наступний крок – поступова заміна солоної води у кранах миколаївців на прісну. Цей процес триватиме близько двох тижнів.
«Миколаївський водогін – це показник того, як швидко і злагоджено ми здатні реалізовувати проєкти від науково-технічної ідеї до кінцевого результату. Сьогодні ми виходимо на фінальну стадію запуску. Це означає, що вже за два тижні понад півмільйона миколаївців отримають доступ до якісної питної води», – наголосив Олексій Кулеба, Віцепрем’єр-міністр з відновлення України-Міністр розвитку громад та територій України.
Він також зазначив, що Миколаївський водогін став масштабним державним інфраструктурним проєктом. Його реалізація відбулася менш ніж за рік: восени 2024 року проведено експертизу, у лютому 2025-го стартували роботи, а вже в серпні вода почала надходити в місто.
“Восени 2024 року Агентство відновлення провело повну експертизу техніко-економічного обґрунтування проєкту. Саме роль Агентства як центру експертизи стала ключовою. Були виправлені технічні недоліки, враховані потреби сільського господарства у зрошенні, додані сучасні енергоефективні рішення, резервні лінії живлення та захисні укриття для персоналу.
Завдяки цьому реальна вартість проєкту зменшена з 8,7 до 6,3 млрд грн. Заощаджені 2,4 млрд грн будуть спрямовані на будівництво інших водогонів у Дніпропетровській, Одеській, Полтавській та Вінницькій областях”, – зазначив Олексій Кулеба.
Система спроєктована з урахуванням безпеки: кабелі під землею, насосні станції частково заглиблені, для персоналу облаштовуються укриття. Є резервні лінії, генератори, системи захисту від атак. Крім 120 тисяч кубометрів води на добу для населення, закладено ще 50 тисяч для зрошення сільськогосподарських угідь.
Теги:
водопостачання вода Олексій Кулеба
Область:
Миколаївська областьГромади:
Миколаївська територіальна громадаДжерело:
mindev.gov.ua
30 січня 2026
15 громад Прикарпаття об’єднуються навколо...
У місті Галич керівники 15 територіальних громад Івано-Франківської області підписали меморандум про співпрацю, який...
29 січня 2026
Олексій Рябикін: схвалений Урядом законопроєкт закладає європейські правила розмежування повноважень
Олексій Рябикін: схвалений Урядом законопроєкт...
«Цей закон закладає основу для європейської моделі публічного врядування в Україні – з чітким розмежуванням...
29 січня 2026
Цифровий контроль ДІАМ: як «Прозоре будівництво» змінює правила гри для громад
Цифровий контроль ДІАМ: як «Прозоре...
Запуск цифрового застосунку «Прозоре будівництво» для фахівців державного архітектурно-будівельного контролю є...
29 січня 2026
Громади зможуть самостійно ініціювати включення...
Уряд ухвалив зміни до постанови КМУ від 6 грудня 2022 р. № 1364, які запроваджують більш чіткий та прозорий алгоритм...