На YouTube-каналі «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» вийшов новий епізод подкасту «Згуртовані». Це серія прямих і відвертих розмов про силу партнерства та самоврядування в умовах великої війни.
У новому випуску ведучий Єгор Гордєєв зустрівся з Русланом Марцінківим, головою Івано-Франківської міської громади, та Сергієм Ярмаком, начальником військової адміністрації Гуляйпільської міської територіальної громади. Ці громади об’єднує партнерство, яке триває вже понад три роки.
У центрі розмови — реальні виклики прифронтової громади, де тривають обстріли й пошкоджено критичну інфраструктуру, та досвід Івано-Франківська, який став не лише надійним партнером, а й другим домом для багатьох мешканців Гуляйпільської громади. Говорили й про те, як формуються довіра і підтримка між людьми, які до війни не знали одне одного, але сьогодні тримаються пліч-о-пліч.
Йшлося також про те, що може мотивувати молодь і бізнес залишатися або повертатися у прифронтові громади, а також про розвиток нових форматів співпраці — від спільних проєктів до релокації підприємств.
Івано-Франківськ і Гуляйполе — приклад неформального партнерства, що переросло у стратегічну співпрацю. Це історія про єдність, яку громади сьогодні вибудовують через щоденну роботу.
Нагадаємо, у попередніх епізодах звучали історії партнерства між громадами з Дніпропетровщини, Львівщини, Донеччини, Харківщини, Хмельниччини. Переглянути попередні випуски подкасту «Згуртовані» можна на YouTube-каналі проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» .
Подкаст «Згуртовані» виходить раз на два тижні на YouTube-каналі «Пліч-о-пліч: згуртовані громади».
10 липня 2026
Українська урбаністична платформа розпочала всеукраїнське дослідження урбаністичного сектору
Українська урбаністична платформа розпочала...
Громадська організація «Українська урбаністична платформа» розпочинає всеукраїнське опитування професійної спільноти:...
09 липня 2026
Кафедра регіональної політики КНУ імені Тараса...
Кафедра регіональної політики КНУ імені Тараса Шевченка запрошує на магістерські програми для фахівців, які працюють...
09 липня 2026
Не одна модель: як українські громади переосмислюють громадську участь під час війни
Не одна модель: як українські громади...
Повномасштабна війна не лише змінила форми громадської участі а й продемонструвала, що в різних умовах виникають...
09 липня 2026
Затверджено новий порядок використання коштів Державного фонду регіонального розвитку
Затверджено новий порядок використання коштів...
8 липня уряд затвердив новий Порядок використання коштів Державного фонду регіонального розвитку (ДФРР) та...