11 червня відбулася презентація концепції законопроєкту «Про Львівську агломерацію». Цей документ має стати основою для ефективного управління територією, де проживає понад мільйон людей, сконцентровано 70% підприємств області, 5 індустріальних парків, дві третини прямих іноземних інвестицій.
Про це повідомив Виконавчий директор асоціації «Львівська агломерація» Роман Кізима.
«Сьогодні відбувся важливий крок на шляху до подальшої інституалізації нашої спільної агломераційної моделі. Агломерація – це не просто спільна географія. Це економічна, логістична, соціальна та гуманітарна відповідальність, яку ми щодня виконуємо як тиловий регіон країни. Бути хабом зростання – це не лише привілей, а й зобов’язання», - сказав Роман Кізима.
За його словами, законопроєкт передбачає:
«Сьогодні Львівська Агломерація — це реальний економічний та логістичний центр. Але щоб перестати бути «тимчасовим союзом» і стати справжнім інститутом розвитку, потрібна чітка законодавча рамка. У світі вже очевидно: понад половина населення зосереджується в агломераціях. В Україні цей процес лише прискорюється через війну. Саме тому держава обрала Львів як пілотну платформу для запуску моделі повоєнного відновлення», - зазначив Роман Кізима.
Він також нагадав головні пріоритети агломерації:
До обговорення долучилися представники Ради Європи та народні депутати.
Народний депутат Віталій Безгін за результатами заходу зазначив:
«Львівська агломерація - один з повоєнних локомотивів економічного стрибка України та безумовний полюс зростання. Я не є прихильником моделі функціонування агломерацій, винятково як громадських об'єднань чи асоціацій без управлінських інструментів. Такі практики є на теренах Європи, але з того, що я бачив, воно не виглядає ефективним».
На його думку, фінансовим стимулом для розвитку агломерацій має стати підхід, при якому реверс не вилучатиметься у тих громад, що увійшли до її складу.
«Агломерації - це про спільний і збалансований розвиток територій, а не про політичну експансію з боку центральної громади. Протягом стислого проміжку часу разом з Міністерством розвитку громад та територій України, Львівською обласною військовою адміністрацією та представниками місцевого самоврядування регіону ми маємо зійтися на моделі регулювання і розпочати просування спільного продукту. Але наголошую, що спочатку має бути спільна та єдина позиція усіх стейкхолдерів», - зазначив Віталій Безгін.
Більше новин про розвиток агломерацій в Україні.
Захід організовано за сприяння та підтримки проєкту Ради Європи «Посилення багаторівневого врядування та місцевої демократії для підтримки відновлення України», що реалізується Центром експертизи багаторівневого врядування при Конгресі місцевих та регіональних влад Ради Європи в межах Плану дій Ради Європи для України на 2023–2026 роки «Стійкість, відновлення та відбудова».
Приєднані зображення:
Теги:
Область:
Львівська областьДжерело:
Портал «Децентралізація»
04 липня 2025
ЄС надасть Україні €76 млн на будівництво євроколії Львів–Польща, – Олексій Кулеба
ЄС надасть Україні €76 млн на будівництво...
Європейський Союз ухвалив рішення виділити 76 мільйонів євро грантової допомоги на реалізацію першого етапу...
03 липня 2025
9 липня - вебінар «Застосування трудового законодавства під час "трансформації" ЗЗСО»
9 липня - вебінар «Застосування трудового...
9 липня о 14:00 розпочнеться вебінар від Швейцарського-українського проєкту DECIDE на тему: «Застосування трудового...
03 липня 2025
8 липня - вебінар «Закупівлі в межах коштів...
8 липня о 10:00 розпочнеться вебінар від Швейцарського-українського проєкту DECIDE на тему: «Закупівлі в межах коштів...
03 липня 2025
Сільський голова за 100 тисяч доларів
Сільський голова за 100 тисяч доларів
Голова Шевченківської громади Миколаївської області Олег Пилипенко про те, як зробити так, аби громада не зникла з...