
Уже з понеділка представники восьми українських областей – Запорізької, Рівненської, Тернопільської, Харківської, Волинської, Київської, Хмельницької та Полтавської – розпочинають інтенсивне навчання в Польщі. Програма має чіткий євроінтеграційний вектор і спрямована на посилення компетенцій регіональних команд у питаннях, критично важливих для майбутнього членства України в ЄС.
Про це повідомив народний депутат України, голова підкомітету з питань адмінтерустрою та місцевого самоврядування Віталій Безгін.
«Ми свідомо інвестуємо у знання та досвід, щоб уже сьогодні готувати місцеву владу до роботи в умовах політики згуртованості ЄС», – наголосив Віталій Безгін, народний депутат України.
Навчальна програма передбачає зустрічі з провідними європейськими експертами та практиками регіональної політики:
- Ян Олбрихт, один із творців сучасної польської регіональної політики, депутат Європарламенту (2004–2024).
- Данута Хюбнер, перша Єврокомісарка від Польщі, очолювала напрям згуртованості у 2004–2009 роках, депутатка Європарламенту (2009–2024).
- Павел Самецький, Єврокомісар із регіональної політики (2009–2010).
- Пьотр Жубер, головний радник Міністерства фондів і регіональної політики Польщі, один із ключових аналітиків у сфері регіонального розвитку.
«Ми створюємо місток між регіональною владою України та досвідом, що формував польський успіх у ЄС. Це передача досвіду, який дозволяє не повторювати помилок і швидше адаптуватися до стандартів Євросоюзу», – зазначив Віталій Безгін.
Віталій Безгін також повідомив, що наступна група учасників буде сформована виключно з представників Української асоціації районних та обласних рад.
«Ми поступово будуємо системну модель підготовки регіональної влади до нових повноважень, ресурсів і відповідальності, які принесе євроінтеграція», – додав народний депутат України.
Навчання реалізується за підтримки Польсько-Американського Фонду Свободи та завдяки стратегічному партнерству з польськими експертами, зокрема Мирославом Скуркою, який виступає провідником українських інтересів у Польщі.



