Об’єднання громад - базова реформа, від якої залежать всі перевтілення в країні

Практичні аспекти об’єднання громад обговорили під час інформаційного семінару з головами місцевих рад - потенційних центрів майбутніх об’єднаних громад Харківської області.

Відкриваючи роботу семінару, заступник голови ХОДА Михайло Черняк зазначив, що в Харківській області реформування проходить на глибинному рівні, що дозволить отримати ефективний результат.

«Сьогодні вже нікого не потрібно переконувати в доцільності об’єднання, всі розуміють, що це - єдиний правильний шлях розвитку. Але, перш ніж об’єднатися, необхідно ретельно відпрацювати всі механізми, - підкреслив заступник голови облдержадміністрації. - Тому ми не поспішаємо, а працюємо з осмисленням, враховуючи досвід колег, які вже об’єдналися. В результаті об’єднані громади Харківщини будуть працювати на дійсно якісно новому рівні».

Михайло Черняк наголосив, що територіальна реформа - одна з багатьох реформ, які проводяться сьогодні в країні, але саме вона є базовою, саме під неї будуть адаптуватися всі інші реформи, оскільки вони проводитимуться вже в об’єднаних громадах.

Про особливості фінансування та бюджетні відносини в об’єднаних громадах учасникам семінару розповіла заступник директора Департаменту з питань місцевого самоврядування та територіальної організації влади Міністерства регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Людмила Даменцова.

Вона зазначила, що об’єднані громади отримуватимуть додаткові кошти на розвиток з державного бюджету. В цьому році 159 громад, які вже об’єдналися та провели вибори в 2015 році, отримають від держави 1 млрд грн.

«Ці кошти розподіляться відповідно до площі громад, а також кількості сільського населення, - уточнила Людмила Даменцова. - Увагу зосереджено саме на сільському населенні, оскільки ми в жодному разі не можемо допустити, щоб розвивалися тільки центри громад, а сільські населені пункти занепадали. Саме для повноцінного розвитку як міської, так і сільської місцевості й проводиться реформа».

Представниця Мінрегіону також зазначила, що для повноцінного функціонування громадам необхідно розробити схеми планування територій - це дозволить ефективно залучати до розвитку інвесторів та створювати робочі місця.

Керівник Харківського регіонального Офісу з підтримки реформи місцевого самоврядування та децентралізації повноважень органів виконавчої влади Діана Барінова зупинилася на кадровому питанні та пояснила учасникам семінару, що працівникам сільських та селищних рад не варто хвилюватися з приводу того, що вони залишаться без роботи.

«Насправді фахівців на місцях сьогодні не вистачає, і люди з досвідом дуже потрібні. Зокрема, сільські та селищні голови зможуть виконувати нотаріальні функції та реєструвати акти цивільного стану тощо. Для цього депутати об’єднаних громад мають передати їм відповідні повноваження рішенням сесії», - розповіла Діана Барінова.

Область:

Харківська область

Джерело:

Сайт Харківської ОДА

Читайте також:

03 липня 2025

9 липня - вебінар «Застосування трудового законодавства під час "трансформації" ЗЗСО»

9 липня - вебінар «Застосування трудового...

9 липня о 14:00 розпочнеться вебінар від Швейцарського-українського проєкту DECIDE на тему: «Застосування трудового...

03 липня 2025

8 липня - вебінар «Закупівлі в межах коштів Ukraine Facility: як громадам діяти ефективно та відповідально»

8 липня - вебінар «Закупівлі в межах коштів...

8 липня о 10:00 розпочнеться вебінар від Швейцарського-українського проєкту DECIDE на тему: «Закупівлі в межах коштів...

03 липня 2025

Сільський голова за 100 тисяч доларів

Сільський голова за 100 тисяч доларів

Голова Шевченківської громади Миколаївської області Олег Пилипенко про те, як зробити так, аби громада не зникла з...

03 липня 2025

Мінрозвитку запускає експериментальний проєкт створення Фонду муніципального орендного житла

Мінрозвитку запускає експериментальний проєкт...

Кабінет Міністрів України схвалив проєкт постанови “Про реалізацію експериментального проєкту – створення Фонду...