Кабінет Міністрів України схвалив проєкт постанови “Про реалізацію експериментального проєкту – створення Фонду муніципального (соціального) орендного житла та надання його в оренду”.
Проєкт постанови розробило Міністерство розвитку громад та територій України. Він передбачає створення Фонду муніципального житла, яке надаватиметься в оренду за доступними умовами. Це нова модель забезпечення соціальним житлом окремих категорій громадян, зокрема ВПО, шляхом створення системи орендного житла, що перебуватиме у власності громад.
В межах проєкту передбачено побудову житла у громадах-учасниках впродовж двох років. Насамперед муніципальне житло отримають внутрішньо-переміщені особи, ветерани, рідні загиблих захисників, військовослужбовці, діти-сироти, вчителі, лікарі, працівники комунальної сфери.
«Люди, які втратили дім або не мають доступу до повноцінного житла, мають отримати чітку і зрозумілу відповідь від держави. Ми запускаємо модель, яка дозволяє громадам будувати житло і підтримувати тих, хто цього найбільше потребує. Йдеться не про тимчасове рішення, а про гідні умови для життя», – Олексій Кулеба, Віцепремʼєр-міністр з відновлення – Міністр розвитку громад та територій України.
Фінансування реалізовуватиметься за рахунок місцевих бюджетів та грантової і кредитної складової від Європейського інвестиційного банку. Передбачена також можливість залучення коштів інших міжнародних партнерів, українських банків та інвесторів.
У межах проєкту громади виступатимуть замовниками будівництва. Агентство з відновлення координуватиме реалізацію на місцях і надаватиме типові проєкти. Мінрозвитку забезпечує повну організацію процесу: від розробки нормативної бази до методичного супроводу.
При відборі громад для участі в проєкті, враховуватимуть кількість зарєстрованих ВПО, наявність земельної ділянки та соціальної інфраструктури та досвід органів місцевого самоврядування у залученні грантових коштів.
Серед критеріїв відбору отримувачів:
Орендувати житло можна буде за цінами, нижчими за ринкові.
Після завершення експериментальної фази, з урахуванням отриманих результатів і внесенням змін до законодавства, передбачено масштабування цієї моделі на всю країну.
Теги:
відновлення Олексій Кулеба соціальні послуги
Джерело:
Міністерство розвитку громад та територій України
24 липня 2025
Швейцарія продовжує підтримку відновлення житла...
Громадська організація "ДЕСПРО" разом із Helvetas Swiss Intercooperation у межах швейцарської допомоги Україні...
23 липня 2025
Один мер — десять партнерств: Мартін Асмут став Амбасадором дружби міст від Cities4Cities
Один мер — десять партнерств: Мартін Асмут став...
Нагороду вручено 19 липня у німецькому Гофштеттені — за лідерство, що надихає інші муніципалітети знаходити...
23 липня 2025
Спорт, екскурсії та нові знайомства: історія взаємопідтримки Львівщини та Херсонщини
Спорт, екскурсії та нові знайомства: історія...
У новому епізоді проєкту «Пліч-о-пліч: Згуртовані громади» амбасадор Андрій Бєдняков разом із дітьми з...
23 липня 2025
Шведський досвід стратегічного планування: що може бути корисним Україні (І частина)
Шведський досвід стратегічного планування: що...
І ЧАСТИНА Швеція – одна з найуспішніших децентралізованих країн Європи. Як їй вдається поєднувати гнучке...