Початок нової співпраці: Програма Polaris та Всеукраїнська асоціація громад окреслили шляхи розвитку демократичного лідерства

23–24 січня 2025 року у місті Жовква Львівської області шведсько-українська Програма Polaris «Підтримка багаторівневого врядування в Україні» провела перший семінар для Всеукраїнської асоціації громад, у якому взяли участь 25 членів правління Асоціації — голови громад з усіх регіонів України. Під час семінару експерти Polaris поділилися досвідом Шведської асоціації місцевих і регіональних влад (SALAR), а також іншими провідними європейськими практиками розвитку демократичного врядування.


Учасники разом працювали над визначенням стратегічних напрямів діяльності асоціації, обмінювалися ідеями та досвідом, закладаючи основу для подальшої співпраці.

Мета заходу — посилення демократичного лідерства та управлінської спроможності Всеукраїнської асоціації громад, яка об’єднує громади для впровадження децентралізаційних реформ, покращення якості послуг і підтримки сталого розвитку.

Дводенний семінар провели експерти Програми Polaris: Кшиштоф Становський, Айдер Сейтосманов та Юлія Савельєва.

«Це була унікальна можливість обговорити демократичні процедури та шляхи співпраці з асоціацією. Ми також ще краще зрозуміли актуальні потреби громад, особливо тих, що розташовані у сільській місцевості, у контексті подальших децентралізаційних процесів та відновлення»,— зазначив Кшиштоф Становський, експерт Програми Polaris.

Основні теми семінару:

  • Удосконалення демократичного управління на основі делегованого лідерства.
  • Використання міжнародного досвіду для зміцнення спроможності асоціації.
  • Розробка дорожньої карти для ефективного реагування на виклики.
  • Інтеграція гендерних аспектів у діяльність асоціації в контексті євроінтеграції.
  • Значення демократичних процедур для посилення впливу асоціації на національному та регіональному рівнях.

 

 

Після завершення тематичних сесій відбулося засідання Правління ВАГ, під час якого було визначено ключові напрями співпраці з Програмою Polaris. Члени правління підкреслили важливість об’єднання зусиль у реформуванні місцевого самоврядування та зміцненні потенціалу громад.

«Демократичне лідерство є основою для нашої асоціації, адже ми допомагаємо громадам обирати сталий демократичний шлях розвитку. Ми вдячні партнерам, зокрема Програмі Polaris, за їхню підтримку. Наше завдання — активно сприяти впровадженню європейських стандартів і правил, необхідних для успішного вступу України до ЄС. Саме тому ми залучаємо міжнародних експертів, які допомагають нам створити чіткий план дій», — зазначив голова правління Всеукраїнської асоціації громад Володимир Кучма.

Програма Polaris продовжує підтримувати українські асоціації у їхній діяльності, спрямованій на сталий розвиток, демократичне управління та європейську інтеграцію.

25.01.2025 - 11:24 | Переглядів: 116
Початок нової співпраці: Програма Polaris та Всеукраїнська асоціація громад окреслили шляхи розвитку демократичного лідерства

Приєднані зображення:

Теги:

міжнародна підтримка асоціації ОМС

Джерело:

Програма Polaris

Читайте також:

25 січня 2025

Олексій Кулеба: Тільки у партнерстві з громадами ми можемо розбудувати основу для стійкості всієї країни

Олексій Кулеба: Тільки у партнерстві з...

Під час зустрічі з очільниками українських громад керівництво Мінрозвитку та Агентства відновлення презентували...

24 січня 2025

29 січня - вебінар «Основи грантрайтингу для сфери освіти: структура проєктної заявки та алгоритм її заповнення»

29 січня - вебінар «Основи грантрайтингу для...

Хочете навчитися уникати помилок і грамотно заповнювати проєктну документацію? Тоді вебінар від експертів...

24 січня 2025

29 січня - вебінар «Освітня мережа: потреби громади та вимоги законодавства»

29 січня - вебінар «Освітня мережа: потреби...

Програма Polaris запрошує представників освітньої спільноти територіальних громад на вебінар «Освітня мережа: потреби...

24 січня 2025

Освітній маркер. Підсумки 2024 року

Освітній маркер. Підсумки 2024 року

У новому випуску «Освітнього маркера» від Швейцарсько-українського проєкту DECIDE про те, чим освітянам запам’ятався...