Представники Програми Polaris провели зустріч із керівництвом Тернопільської обласної військової адміністрації: начальником ОВА В'ячеславом Негодою та першим заступником Степаном Куйбідою.
Сторони обговорили важливі ініціативи, спрямовані на розвиток багаторівневого врядування в контексті розвитку регіону. Основним питанням став законопроєкт №4298, що передбачає перетворення місцевих адміністрацій у префектурні органи для підвищення прозорості та законності в управлінні.
«Ми високо цінуємо співпрацю з В'ячеславом Негодою, зусилля якого відіграють важливу роль у впровадженні децентралізації та розвитку багаторівневого врядування в Україні. Завдяки підтримці уряду Швеції ми працюємо разом над впровадженням європейських стандартів, які сприяють сталому розвитку регіонів України навіть у найскладніші часи», — зазначила Сусанна Делланс, керівниця напряму підтримки місцевого самоврядування Програми й уповноважена SALAR International в Україні.
«В умовах війни надзвичайно важливо, щоб влада та місцеве самоврядування ефективно працювали разом. У нашій області немає прикладів, коли думка місцевого самоврядування була б проігнорована. Ми будуємо партнерські відносини, і наше головне завдання — щоб єдині обмеження у співпраці були лише нормами закону», — наголосив В’ячеслав Негода.
Під час зустрічі особливу увагу було приділено питанням підтримки ветеранів, зокрема обговорювалася нова ініціатива "Помічник ветерана". Програма передбачає працевлаштування фахівців, які допомагатимуть ветеранам у вирішенні адміністративних питань, отриманні медичних та соціальних послуг.
Учасники також обговорили питання розвитку освіти в регіоні, зокрема відновлення навчальних закладів та модернізації професійно-технічної освіти для підготовки затребуваних на місцевому ринку праці фахівців.
Варто відзначити, що Тернопільська область активно впроваджує інноваційні підходи до управління: реалізує пілотний проєкт з моніторингу рішень місцевих рад, співпрацює з програмою Ради Європи щодо покращення координації між адміністраціями та громадами, а також використовує систему DREAM для управління відновленням інфраструктури, до якої вже внесено 206 проєктів.
За результатами зустрічі Тернопільська ОВА націлена на довгострокову співпрацю з Програмою Polaris у впровадженні європейських стандартів управління, фінансовій децентралізації, розвитку освіти, підтримці ветеранів і забезпеченні сталого розвитку регіону навіть у складний воєнний час.
Фото: Тернопільська ОВА
Приєднані зображення:
Теги:
міжнародна підтримка В'ячеслав Негода
Область:
Тернопільська областьДжерело:
Програма Polaris
21 лютого 2025
26 лютого - вебінар «Трансформація закладів...
Які правові питання потребують вирішення та врегулювання у процесі трансформації закладів освіти в...
21 лютого 2025
Привести законодавство у відповідність до змін...
20 лютого парламентський Комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального...
21 лютого 2025
Відкритий конкурс – залучення експертів для підтримки відновлення на місцевому рівні в Україні
Відкритий конкурс – залучення експертів для...
Опис контексту Для реагування на мінливі потреби українських муніципалітетів і національних суб'єктів у...
21 лютого 2025
Законопроєкт про відтермінування розробки...
20 лютого парламентський Комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального...