Українські громади та місцевих змінотворців, які хочуть залучати мешканців до міського планування та просторового розвитку, запрошують до участі в проєкті «Спільноти — серце міських перетворень».
Урбаністична коаліція Ro3kvit разом з нідерландськими партнерами INBO, STIPO та Play the City співпрацюватиме з 3-4 обраними громадами* для втілення ідей, які є важливими для місцевих спільнот. Разом з Ro3kvit громади стіорюватимуть простори, що відображають голоси, мрії та прагнення людей, які називають ці громади своїм домом.
Контекст програми:
Ініціатива зосереджена на покращенні довіри та співпраці між громадянами та владою шляхом залучення місцевих спільнот до міського планування.
Використовуючи експертизу Нідерландів та український досвід, коаліція прагне розробити практичні інструменти для побудови сталих та інклюзивних просторових рішень в громадах у складних умовах.
Що пропонують учасникам
Ro3kvit надасть програмну та організаційну підтримку в процесах залучення громадськості в нових або вже наявних проєктах у сфері міського дизайну, архітектури, просторового планування, ландшафту, громадських просторів, безпеки та захисту в обраних громадах.
Програмна підтримка включатиме обмін досвідом щодо розробки інструментів участі, придатних для запропонованого проекту, та можливості налагодження зв'язків з українськими та нідерландськими експертами.
Організаційна підтримка передбачає покриття витрат Локальним Акторам для організації партисипативного процесу (заробітна плата, організація партисипативних заходів і т.д.). Деталізований бюджет буде запитаний у відібраних команд на другому етапі відбору проектів (див. розділ "Терміни проведення процедури відбору").
Співпраця буде включати:
Березень 2025 року** - 3-денний семінар в Україні з обраними командами та нідерландськими партнерами для доопрацювання проєктів та визначення можливих інструментів і стратегій участі громадян.
Березень - вересень 2025 року - Впровадження партисипативного процесу в кожній громаді з використанням розроблених інструментів.
Вересень 2025 року** - Завершальний 3-денний семінар в Європі для оцінки результатів залучення та підготовки інструментарію на основі отриманого досвіду для подальшого поширення. Передбачається участь одного представника від кожної з команд.
*Під громадою мається на увазі команда, яка включатиме представників муніципалітету та Локальних Акторів (місцеві організації громадянського суспільства, НУО, неформальні ініціативи, групи активістів тощо).
**Витрати проїзду та проживання під час виїзних воркшопів покриваються організаторами програми "Спільноти - серце міських перетворень".
Хто може взяти участь у відборі?
До участі запрошують просторові проекти від команд, які представляють українські громади та прагнуть залучити мешканців до процесу прийняття рішень. Запропонований проект має бути спрямований на вирішення критичних міських проблем під час війни. Організатори заохочують учасників пропонувати інноваційні рішення для широкого кола питань, таких як: громадські центри, центри для ветеранів, ревіталізація порожніх будівель, центри зайнятості, багатофункціональні укриття, збереження спадщини, громадські місця; і це лише декілька з багатьох можливих тем.
Вимоги до заявки
Критерії відбору
Ваша пропозиція буде оцінюватися відповідно до наступних критеріїв:
1. Співпраця
2. Особиста мотивація
3. Чіткість бачення
4. Вплив на місцевому рівні
5. Масштабуванння
Терміни проведення процедури відбору
25 листопада - 7 січня - період прийому заявок на участь у відкритому відборі. Щоб подати заявку, будь ласка, заповніть форму за посиланням: https://forms.gle/Kf3dDdxnZmBVRP438
17 січня - Оголошення відібраних проектів (до 20 проектів)
17-31 січня - підготовка презентацій для пітчингу проектів (для відібраних проєктів).
Організатори очікують, що під час пітчингу будуть присутні представники, як від Локального актора, так і від муніципалітету. У разі відсутності такої можливості варто ідготувати підтвердження такої співпраці (лист підтримки, меморандум про співпрацю тощо).
31 січня - 7 лютого - Пітчингові сесії для відібраних проектів (до 20 проєктів)
14 лютого - Оголошення команд-фіналістів (до 4 проектів)
14-21 лютого - Підписання угод з командами-фіналістами
Для отримання додаткової інформації
Консультаційні онлайн сесії щодо процесу подачі заявок на участь у відборі відбудуться:9 грудня 2024 року з 12.00-13.003 січня 2025 року з 12.00-13.00
Для реєстрації, будь ласка, перейдіть за посиланням.
Програма фінансується Міністерством закордонних справ Нідерландів.
Команда програми
Ro3kvit — це коаліція, яка обʼєднує понад 100 професіоналів з України та за її межами, для поширення знань та розробки методологій для розвитку та відновлення міських і сільських територій та інфраструктури України.Спираючись на досвід поствоєнних країн та найкращі практики міського дизайну, співтворчості та сталості, ми розробляємо інноваційні методи для вирішення актуальних проблем та формуємо стратегії для майбутнього (https://ro3kvit.com/).
INBO - архітектурне та містобудівне бюро, що базується в Нідерландах і спеціалізується на створенні сталого життєвого середовища за допомогою інноваційного дизайну та залучення громадськості (https://www.inbo.nl/).
Play the City - організація, яка використовує інтерактивні інструменти та ігрові методи для просування партисипативного міського планування. Play the City спеціалізується на залученні громадян, урядів та забудовників до спільного створення сталих міських просторів (https://www.playthecity.eu/).
STIPO - нідерландська команда, яка займається створенням інклюзивних, стійких міських територій. STIPO наголошує на довгостроковому мисленні, колективних міських просторах та соціальній згуртованості через співпрацю між різними зацікавленими сторонами (https://www.stipo.nl/).
10 січня 2025
Олексій Кулеба очолив Координаційний центр із...
Віцепрем’єр-міністр з відновлення України – Міністр розвитку громад та територій України Олексій Кулеба очолив...
10 січня 2025
На своєму місці. Випуск 4. Робота з внутрішньо переміщеними особами у Дунаєвецькій громаді
На своєму місці. Випуск 4. Робота з внутрішньо...
В цьому випуску «На своєму місці» - про Дунаєвецьку міську територіальну громаду Кам'янець-Подільського району...
10 січня 2025
У 2024 році до місцевих бюджетів надійшло 193,3 млрд грн трансфертів з держбюджету
У 2024 році до місцевих бюджетів надійшло 193,3...
У грудні 2024 року Мінфін перерахував місцевим бюджетам 20,8 млрд грн міжбюджетних трансфертів, що становить 95,5 %...
10 січня 2025
Порядки використання субвенцій в освітній...
Учасники вебінару з національними експертами проєкту DECIDE Сергієм Яцковським та Марією Міщенковою обговорили...