Громади переймають найкращий досвід реабілітації для підтримки ветеранів

21-23 жовтня 2024 року близько 30 представників органів місцевого самоврядування, медичних установ та громадського сектору 12 громад з Закарпатської, Львівської, Волинської, Полтавської, Житомирської, Одеської областей в межах навчального візиту відвідали провідні реабілітаційні заклади України. Цей візит став частиною зусиль Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» та Національної Асамблеї людей з інвалідністю України щодо покращення доступності інклюзивних медичних та реабілітаційних послуг у громадах в умовах війни.


У Львові громади дослідили найбільший в Україні реабілітаційний центр UNBROKEN/НЕЗЛАМНІ, де надають медичні, фізичні та психологічні реабілітаційні послуги людям, які постраждали внаслідок війни та інших обставин. Фахівці центру розповіли, який шлях проходять їхні пацієнти, які напрямки центру є пріоритетними і як залучають фінансування для розвитку через гранти та міжнародні проєкти. Учасники на власні очі побачили, на якому найсучаснішому обладнанні відновлюються ветерани, в яких умовах перебувають і як для них виготовляють протези.

Ігор Єсін, начальник управління соціального захисту Коростенської міськради, розповів, що центр вразив його комплексною системою підтримки ветеранів та повним супроводом від адміністративних формальностей до завершення реабілітації:

«Для нашої громади це особливо актуально, адже ми працюємо над  наповненням нашого реабілітаційного відділення Коростенської лікарні, враховуючи виклики війни, і прагнемо забезпечити його не лише відповідним обладнанням, а й фахівцями з правильним ставленням до пацієнтів. Якщо, наприклад, в UNBROKEN працює 10 психологів чи арт-терапевтів, то в нашому місті ми маємо мати щонайменше одного такого фахівця.  Завдяки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» ми будемо цю систему переносити на наші маленькі міста.

Ірина Олеха перша заступниця Бродівського міського голови відзначила важливість безбар'єрності простору та наявність спеціалістів, які працюють з фізичними та психологічними травмами.

«У цьому центрі ми побачили широкі коридори, розсувні двері, доступні палати та кухні тощо. Побачені практики мають стати основою для реабілітаційного відділення у нашій громаді. Ми також розуміємо, що нам потрібно залучати більше психологів, які можуть працювати не тільки з військовими, а й з їхніми родинами, адже у нас є великий запит на психологічну допомогу».

Крім того, учасники відвідали реабілітаційний центр «Галичина» у селищі Великий Любінь та Хаб асистивних технологій у Львові, де учасники ознайомилися з інноваційними технологіями для підтримки людей з інвалідністю.

У третій день візиту учасники також відвідали семінар щодо інклюзії у наданні медичних та реабілітаційних послуг у громадах,  ознайомитися з анкетою для проведення громадського контролю у цій сфері. Також розглянули структуру Дорожніх карт з покращення доступу до якісних медичних послуг для людей з інвалідністю, які громади розробляють разом з експертами. Ці Дорожні карти  допоможуть громадам розробити власну інклюзивну політику.

Окрім навчальних візитів, в межах співпраці Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» та Національної Асамблеї людей з інвалідністю України згадані 12 громад (Міжгірська, Іршавська, Бродівська, Жовківська, Диканська, Лубенська, Коростенська, Звягельська, Балтська, Кодимська, Рожищенська та Ківерцівська) згодом створять окремі посади фахівців з інклюзії та отримають комплекти реабілітаційного офісного обладнання.

31.10.2024 - 11:00 | Переглядів: 1952
Громади переймають найкращий досвід реабілітації для підтримки ветеранів

Приєднані зображення:

Теги:

обмін досвідом соціальні послуги

Джерело:

Проєкт USAID «ГОВЕРЛА»

Читайте також:

11 грудня 2024

Синергетичний підхід: як працює підтримка ветеранів у Калуській громаді

Синергетичний підхід: як працює підтримка...

Як працює механізм підтримки ветеранів війни та членів їхніх сімей на рівні громади, що можна вважати успішними...

11 грудня 2024

Перезавантаження ветеранської політики: досвід Чорноморська

Перезавантаження ветеранської політики: досвід...

Повертаючись із поля бою в рідну громаду, ветерани стикаються з різними викликами: реабілітація, працевлаштування,...

11 грудня 2024

17 грудня - тренінг «Відновлення втраченої інформації та документів про майно територіальної громади»

17 грудня - тренінг «Відновлення втраченої...

17 грудня 2024 року (вівторок), о 10:30 розпочнеться тренінг на тему: «Відновлення втраченої інформації та документів...

10 грудня 2024

Ветеранський кемпінг та безпека пішоходів: учасники конкурсу Громада на всі 100

Ветеранський кемпінг та безпека пішоходів:...

10 листопада завершилося голосування та вибір 40 фіналістів серед територіальних громад, які подалися на конкурс...