У 2014 році Україна розпочала процес євроінтеграції, що вимагає проведення численних реформ адаптації українського законодавства до європейського у всіх сферах, зокрема й щодо транспортних перевезень та діджиталізації. Від 17 січня 2017 року ухвалено Закон України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо впровадження автоматизованої системи обліку оплати проїзду в міському пасажирському транспорті”, що набрав чинності з 7 травня 2017 року. Даним нормативно-правовим актом, що має вищу юридичну силу, затверджено загальнодержавну діяльність із реорганізації транспортної системи у відповідності до принципів цифровізації. Хоча вказана реформа відбулася ще 7 років тому, станом на сьогодні автоматизовану систему обліку оплати проїзду (АСООП) було впроваджено лише в незначній кількості громад, більшість з яких є обласними центрами.
В контексті євроінтеграції, отримавши статус кандидата влітку 2023 року, ми розпочали комплексну адаптацію українського законодавства до законодавства ЄС. А вже 15 грудня того ж року ЄС ухвалило рішення щодо початку переговорів. Відповідно, для прискорення процесу євроінтеграції нам потрібно впроваджувати нові ініціативи з урахуванням існуючих стандартів ЄС. Необхідність впровадження е-квитка за цими стандартами в Україна було окреслено в Національній транспортній стратегії України до 2030 року затвердженої Кабінетом Міністрів України 17 січня 2018 року. Саме тому, для зручності впровадження АСООП на місцевому рівні команда аналітично-адвокаційного центру "Львівський регуляторний хаб" розробила модельний комплекс рішень, який дозволить громадам спростити процес впровадження такого регулювання на місцях.
Модельне рішення (ЗАВАНТАЖИТИ DOCX, 1,1 МБ)
Модельне рішення розроблене в рамках проєкту “REcovery: регуляторні інструменти для економічної відбудови”, що реалізується за підтримки Антикорупційної ініціативи ЄС. Дане рішення може бути адаптоване під потреби кожної громади. Пропонований модельний комплекс рішень враховує низку досліджень та напрацювань щодо регулювання сфери впровадження АСООП, міжнародні підходи, а також успішний досвід команди Львівського регуляторного хабу з розроблення пілотного рішення про впровадження АСООП на обласному рівні.
Які переваги для громад створює впровадження е-квитка.
В процесі впровадження автоматизованої системи за проїзд громадам потрібно прийняти порядок функціонування та вимоги до автоматизованої системи обліку оплати проїзду в міському пасажирському транспорті, який включає:
Для впровадження автоматизованої системи обліку оплати проїзду, затвердження Порядку функціонування та вимог до автоматизованої системи обліку оплати проїзду в міському пасажирському транспорті та Положення про умови проведення конкурсу з відбору інвестора (оператора) для впровадження автоматизованої системи обліку оплати проїзду в міському пасажирському транспорті потрібно здійснити наступні кроки:
Публікацію створено за підтримки Антикорупційної ініціативи ЄС.
Приєднані файли:
Теги:
доброчесність електронне врядування
Джерело:
Аналітично-адвокаційний центр "Львівський регуляторний хаб"
10 січня 2025
Олексій Кулеба очолив Координаційний центр із...
Віцепрем’єр-міністр з відновлення України – Міністр розвитку громад та територій України Олексій Кулеба очолив...
10 січня 2025
На своєму місці. Випуск 4. Робота з внутрішньо переміщеними особами у Дунаєвецькій громаді
На своєму місці. Випуск 4. Робота з внутрішньо...
В цьому випуску «На своєму місці» - про Дунаєвецьку міську територіальну громаду Кам'янець-Подільського району...
10 січня 2025
У 2024 році до місцевих бюджетів надійшло 193,3 млрд грн трансфертів з держбюджету
У 2024 році до місцевих бюджетів надійшло 193,3...
У грудні 2024 року Мінфін перерахував місцевим бюджетам 20,8 млрд грн міжбюджетних трансфертів, що становить 95,5 %...
10 січня 2025
Порядки використання субвенцій в освітній...
Учасники вебінару з національними експертами проєкту DECIDE Сергієм Яцковським та Марією Міщенковою обговорили...