З 22 об’єднаних територіальних громад Хмельниччини у 17 функціонують пожежно-рятувальні підрозділи. П’ять громад їх поки що не мають.
«У створених громадах наразі функції щодо гасіння пожеж виконують ті підрозділи ДСНС, які розташовані на відповідних територіях, здебільшого у районних центрах. На території п’яти громад поки що немає пожежної охорони, до прикладу, Лісогринівецьку обслуговують підрозділи з Хмельницького», - розповідає начальник відділу організації заходів цивільного захисту ГУ ДСНС України у Хмельницькій області Андрій Савчук.
За його словами, не мають пожежно-рятувальних підрозділів Розсошанська, Китайгородська, Колибаївська, Лісогринівецька, Понінківська об’єднані територіальні громади. Рішення щодо створення там формувань пожежної охорони уже прийняті у 3-х громадах, ще по 2-х сесії пройдуть до кінця місяця.
Громадами у співпраці із надзвичайниками розроблено інвестиційні проекти в рамках підтримки добровільно об’єднаних територіальних громад, що можуть фінансуватись за рахунок коштів Державного фонду регіонального розвитку.
«Для одного пожежного підрозділу потрібно мінімум 700 тисяч гривень для придбання техніки та обладнання. Це забезпечення автомобілем, обладнання та одяг для 11 працівників підрозділу, - пояснює Андрій Савчук. – Якщо стосовно цих проектів Мінрегіон прийме позитивне рішення, орієнтовно в другій половині року кошти надійдуть. Однак умова – співфінансування: громада має виділити 10 відсотків від суми і крім того надалі утримувати підрозділ».
Як зауважив Андрій Савчук, на сьогодні у громадах є 11 державних і 28 підрозділів місцевої пожежної охорони. Враховуючи стан доріг, віддаленість від населених пунктів, для виконання завдань потрібно ще близько 20. У Європі 80 % пожежників – на добровільних засадах, у нас же функції добровільної пожежної охорони виконують підрозділи на великих підприємствах, а в громадах їх досі немає.
16 березня 2026
Мінрозвитку погодило нові проєкти угод про міжнародне територіальне співробітництво
Мінрозвитку погодило нові проєкти угод про...
Міністерство розвитку громад та територій України погодило два проєкти угод про міжнародне територіальне...
16 березня 2026
Статистика для громад: у 2026 році стартує...
Після вимушеної паузи, спричиненої повномасштабним вторгненням, українська статистика починає системно...
16 березня 2026
Презентація звіту «Місцева Європа в Україні: Огляд впливу інтеграції з ЄС на місцеве самоврядування»
Презентація звіту «Місцева Європа в Україні:...
Що змінює євроінтеграція для громад і місцевої влади в Україні? 19 березня о 14:00–15:00 спільно з...
16 березня 2026
Вакансія для ветеранів: Фахівець із впровадження послуг для ветеранів
Вакансія для ветеранів: Фахівець із...
Проєкт «Відновлення для всіх» (RFA) відкриває набір у команду та запрошує до співпраці фахівця/фахівчиню із...