Громадянська спілка «Українська мережа за права дитини» за підтримки USAID «ГОВЕРЛА» розпочала реалізацію проєкту «Гроші для дитини, дитинство в сім'ї, послуги в громаді».
Метою проєкту є довгострокове вдосконалення соціальних послуг у громадах для задоволення потреб дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, незалежно від їх форми влаштування. Ця мета буде досягнута шляхом дослідження передумов для зміни системи бюджетного фінансування, підвищення обізнаності посадових осіб місцевого самоврядування та громадськості у сфері охорони дитинства, забезпечення їхніх прав та розвитку послуг у громадах.
За результатми конкурсного відбору участь у ініціативі візмуть участь 14 громад-партнерок Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»:
Дослідження чинної системи фінансування догляду й виховання дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування планується провести протягом перших 4 місяців реалізації проєкту, а до кінця 2023 року - напрацювати рекомендації органам місцевого самоврядування щодо організації ефективної системи надання послуг на рівні громади, що найкраще відповідають потребам дитини.
«Наявна система фінансування догляду та виховання дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, не заохочує всиновлення, патронат, прийомне батьківство чи опіку над дитиною, натомість цементує систему інституційного виховання, оскільки фінансування спрямоване саме туди. Хоча численні дослідження доводять, що дитина має зростати у сім'ї, а інституційний догляд неймовірно шкідливий для її розвитку і здоров'я. Ми хочемо дослідити, чи можливо спрямувати фінансування для підтримки сімей, а не закладів, для розвитку необхідних послуг у місці проживання дитини, щоб вона могла ходити в школу пішки або їздити туди шкільним автобусом, щоб сім'я у кризі мала підтримку соціальних фахівців і психологів, щоб за медичними чи реабілітаційними послугами не треба було їхати в обласний центр», - пояснює Дар'я Касьянова, голова правління ГС «Українська мережа за права дитини». - Перерозподіл коштів із закладів на дітей міг би дозволити майбутнім батькам-всиновителям, патронатним вихователям чи опікунам забезпечити дітям належний рівень догляду, а громадам — відкрити чи розвинути послуги для їхньої підтримки».
Теги:
Область:
Волинська область Житомирська область Закарпатська область Одеська область Полтавська область Рівненська областьГромади:
Лубенська територіальна громада Оржицька територіальна громада Здолбунівська територіальна громада Рокитнівська територіальна громада Арцизька територіальна громада Кодимська територіальна громада Піщанська територіальна громада Чорноморська територіальна громада Горохівська територіальна громада Рожищенська територіальна громада Тетерівська територіальна громада Чуднівська територіальна громада Буштинська територіальна громада Виноградівська територіальна громадаДжерело:
Проєкт USAID «ГОВЕРЛА»
11 грудня 2024
Синергетичний підхід: як працює підтримка ветеранів у Калуській громаді
Синергетичний підхід: як працює підтримка...
Як працює механізм підтримки ветеранів війни та членів їхніх сімей на рівні громади, що можна вважати успішними...
11 грудня 2024
Перезавантаження ветеранської політики: досвід Чорноморська
Перезавантаження ветеранської політики: досвід...
Повертаючись із поля бою в рідну громаду, ветерани стикаються з різними викликами: реабілітація, працевлаштування,...
11 грудня 2024
17 грудня - тренінг «Відновлення втраченої...
17 грудня 2024 року (вівторок), о 10:30 розпочнеться тренінг на тему: «Відновлення втраченої інформації та документів...
10 грудня 2024
Ветеранський кемпінг та безпека пішоходів: учасники конкурсу Громада на всі 100
Ветеранський кемпінг та безпека пішоходів:...
10 листопада завершилося голосування та вибір 40 фіналістів серед територіальних громад, які подалися на конкурс...