26 вересня 2023
Logo slogan
За підтримки U-LEAD громада з Херсонщини відновлює енергетичну незалежність
За підтримки U-LEAD громада з Херсонщини відновлює енергетичну незалежність

У Бериславській громаді створять підприємство з виробництва паливних брикетів із соломи. Ними будуть обігрівати дитячий садочок. Також будуть впроваджувати систему енергоменеджменту та поширювати досвід використання біопалива на інші комунальні заклади та домогосподарства регіону.


Військова агресія росії проти України, дев’ятимісячна окупація та бойові дії, що проходили на території Бериславської міської громади спровокували потужну енергетичну кризу. Зруйновані високовольтні лінії електропередач, пошкоджені газорозподільчі системи. Відновлення інфраструктури вимагає значних грошей і часу. Тому в громаді вирішили створити альтернативу вугіллю та газу і для опалення будівель використовувати місцеве біопаливо — солому.

 

 

За підтримки "U-LEAD з Європою" тут реалізують проєкт «Підвищення енергетичної незалежності Бериславської міської громади шляхом створення виробництва паливних брикетів», який передбачає організацію виробництва брикетів та створення системи енергоменеджменту. Локальну субсидію U-LEAD на цю ініціативу отримала громадська організація "БЕРИ І СЛАВ".

Громада є аграрною. Після деокупації та розмінування на її території продовжують функціонувати декілька сільськогосподарських підприємств, які можуть забезпечити поставки значних обсягів соломи.

“В рамках проєкту придбаємо лінію з виробництва паливних брикетів потужністю обладнання 300 кг готових брикетів на 1 годину. Пробна партія продукції буде використана для опалення одного із дитячих садочків нашої громади. А сировину придбаємо в місцевих аграріїв”, – розповіла керівниця ГО "БЕРИ І СЛАВ" Наталія Стародубець. І додала, що використання паливних брикетів для опалення об’єктів комунальної сфери не лише зекономить гроші місцевого бюджету, а і стане прикладом використання доступного екологічного місцевого енергоресурсу.

Активісти планують популяризувати альтернативне паливо і проводять інформаційно-роз'яснювальні заходи для жителів громади. Представникам місцевого самоврядування розкажуть про виробництво брикетів та ефективність їхнього використання. З фермерами будуть говорити про важливість переробки соломи на паливо та вигоду від постачання цієї сировини. Також проведуть зустрічі з мешканцями щодо доцільності використання біопалива для обігріву власних будинків.

“Створення виробництва брикетів буде розвивати нашу громаду. Щороку після жнив на полях і Бериславської громади, і на території Бериславського району залишається величезна кількість соломи. Якщо її переробляти на паливні брикети, можна економити висококалорійне вугілля. Крім того, власні відновлювальні джерела енергії можуть стати потужним стимулом розвитку місцевої економіки”, — зазначила Наталія Стародубець.

Брикети із соломи – це недороге, екологічно чисте, калорійне паливо, що відповідає євро-стандартам. Паливні брикети із соломи можна спалювати у великих котельнях і малих котлах, грубках, печах. Під час спалювання не поширюється неприємний запах, вони майже не димлять, не стріляють і не іскрять, не утворюють кіптяви та чадного газу.

“Громади Херсонської області в дуже непростій ситуації: частина окупована, частина потерпає від обстрілів, намагаючись відновлювати зруйновану інфраструктуру. Важливо, що за підтримки U-LEAD Бериславська громада зможе реалізувати проєкт, який дасть їй надію на енергонезалежність, створить додаткові робочі місця, покращить екологію та допоможе економічному розвитку. Впевнена, що ця практика Бериславської громади стане прикладом для інших”, — зазначила Оксана Сілюкова, керівниця регіонального офісу "U-LEAD з Європою" в Херсонській області.

Переглядів: 2605
Новини на тему: енергоефективність
Читайте також: