Об’єднані громади мають значно більше можливостей

І це вже очевидно з досвіду не лише Волинської області, а й загалом України.

Директор Офісу реформ Анатолій Пархом’юк узяв участь у Форумі розвитку громад Прибужжя, що 26-27 лютого зібрав у с. Литовеж Іваничівського р-ну політиків, експертів, представників органів місцевого самоврядування, а також звичайних людей, котрим не байдуже, як розвиватиметься їхня громада та які нові можливості отримає після впровадження процесу децентралізації.

Навчитися залучати позабюджетні кошти – головна мета, яку намагалися розкрити організатори. В рамках форуму відбулися пленарні засідання, де учасники отримали інформацію про актуальні конкурси проектів, структури, які можуть допомогти у їх написанні та реалізації, можливості співпраці з міжнародними організаціями та фондами.

То – офіційно. А насправді форум подарував унікальну можливість потенційним партнерам обмінятися контактами, послухати, а головне – почути тих, хто вже давно навчився залучати кошти на власний розвиток, не чекаючи від держави.

Чекати, що ситуацію раптом змінять якимось мудрим рішенням згори не варто, переконаний народний депутат Ігор Гузь. Він, власне, й  відкривав форум. Зазначивши, що все це задля того, аби спонукати громади до написання проектів, а відтак – пошуку додаткових джерел для розвитку сільських територій. І під боком у Євросоюзу це роботи найкраще, переконані організатори  форуму. Сприятиме цьому, на думку Ігор Гузя, й умовне об’єднання чотирьох районів Волині  (Іваничівського, Володимир-Волинського, Любомльського та Шацького) у регіон «Прибужжя».

Директор Офісу реформ Анатолій Пархом’юк розповів про те, які проекти вже реалізовуються у створених громадах області, а що – у планах. Також, зважаючи на зацікавленість учасників форуму питанням формування громад на їхній території, охарактеризував ситуацію.

Так, Володимир-Волинський р-н – один із найпрогресивніших. Зимнівська громада вже стрімко набрала обертів, а її голову – В’ячеслава Католика, ділитися досвідом тепер запрошують не лише у волинські села, а й на рівні України. Устилузька міська громада також уже налагоджує співпрацю із польськими партнерами, зокрема там уже готують стратегію. Невирішеним лишається питання створення Оваднівської громади, де передбачено зміну меж районів. Інші ж громади поки – на рівні опрацювання.

Цікава ситуація в Іваничівському р-ні. Анатолій Іванович нагадав, що лідером у процесі об’єднання могла стати Павлівська громада. Бо там живуть ініціативні люди, котрі не просто готові взяти на себе відповідальність, а й мають усі можливості для подальшого розвитку. Із самого початку формування перспективного плану там було чітке бачення й активно велася робота над підготовкою необхідних документів. Але три сільські ради з незрозумілих причин раптом, можна сказати, передумали. Хоча насправді так і не визначилися, за вони чи проти об’єднання. Більше - ТУТ

Область:

Волинська область

Джерело:

Офіс реформ

Поділитися новиною:

Читайте також:

29 березня 2024

Внутрішня комунікація в громаді під час війни: важливе своєчасне інформування

Внутрішня комунікація в громаді під час війни:...

Комунікація під час війни — це про безпеку та надання населенню своєчасної інформації. В наш час комунікація є не...

29 березня 2024

Методичні рекомендації ОМС щодо діяльності у сфері національної інфраструктури геопросторових даних

Методичні рекомендації ОМС щодо діяльності у...

Розвиток національної інфраструктури геопросторових даних - важлива складова процесу відновлення громад та...

29 березня 2024

U-LEAD надала семи українським громадам шкільні автобуси

U-LEAD надала семи українським громадам шкільні...

Повномасштабна війна завдала великої шкоди нашим школам та освітній логістиці. Щоб закрити цю потребу, на кошти...

29 березня 2024

Проєктний офіс в громаді: яким він має бути?

Проєктний офіс в громаді: яким він має бути?

Що таке проєктний офіс і навіщо його створювати громаді? Яким він має бути і які функції на нього можна покласти?...