05 червня 2023
Logo slogan
Бориспільська громада побратається з містом Вантаа

Бориспільська міська рада ухвалила рішення про підписання договору про співпрацю з фінським містом Вантаа.

Про це повідомив Бориспільський міський голова Володимир Борисенко.

За його словами, пропозиція співпраці надійшла від муніципалітету Вантаа і перемовини про налагодження побратимства між містами тривають понад пів року.

«Місто цікаве, індустріальне. Найбільший аеропорт Фінляндії знаходиться у них, то вся індустрія «крутиться» довкола аеропорту. Зможемо обмінюватися досвідом», – додав міський голова.

Сторони запланували невдовзі обмінятися візитами.

На сьогодні Ботспільська  громада має три офіційні міста-побратими – місто Краснік (Польща), місто Кальяо (Перу), Хопкінс (США).

«Децентралізація» нагадує, що територіальні громади України для налагодження комунікації з муніципалітетами інших країн та укладання угод про побратимство можуть скористатися методичними рекомендаціями «Міжнародне муніципальне партнерство». Такі рекомендації містять алгоритми дій та практичні поради з налагодження партнерства, успішні приклади вже діючих партнерств, практичні поради щодо особливостей митного та бухгалтерського оформлення різних видів допомоги, яку партнери можуть надавати один одному, інформацію про те, як вибирати партнерів, як організувати роботу відповідних фахівців або підрозділу, а також про фінансування, облік і звітність та багато іншої корисної інформації.

На основі цих рекомендацій Міністерством розвитку громад та територій України розроблено розділ «Партнерство задля відновлення та розвитку» національного порталу «Децентралізація», за підтримки швейцарсько-українського проєкту «Децентралізація для розвитку демократичної освіти» DECIDE та Програми «U-LEAD з Європою».

Ці рекомендації базуються на методології Ради Європи City to City Cooperation, їх підготовлено Радою Європи в рамках Програми «Децентралізація і реформа публічної адміністрації в Україні» на запит Міністерства розвитку громад та територій України.

Переглядів: 1054
Новини на тему: партнерство
Читайте також: