28 травня 2023
Logo slogan
Громади Чернігівської області отримали від U-LEAD у 2022 році майже 1 мільйон євро допомоги
Громади Чернігівської області отримали від U-LEAD у 2022 році майже 1 мільйон євро допомоги

Найбільше вартували техніка й матеріали для стабілізації енергетики та для допомоги в розселенні переселенців.


У 2022 році 19 громад Чернігівщини отримали невідкладну допомогу від U-LEAD на суму біля 1 мільйону євро. Перед усім це генератори, освітлювальна техніка, навантажувачі та матеріали для тимчасового поселення людей. Ірина Кудрик, керівниця офісу в Чернігівській області, розповіла про це під час Дня відкритих дверей, на який в онлайні під'єдналися понад 65 представників громад.

“Поряд із цим, основна підтримка сприяла розвитку та стійкості інституцій місцевого самоврядування. Уже в умовах повномасштабної війни ми провели понад 700 заходів для фахівців громад області, якими охопили більше як 3000 учасників. Зараз ми підготували нові плани і прагнемо допомогти громадам реалізувати амбітні проєкти”, - розповіла вона.

 

 

Торік фахівці п'яти громад пройшли навчання в рамках “Кроків для фінансистів. 5 сходинок до бюджету 2023 року”, команди ще двох громад — на “Кроках для спеціалістів з управління проєктами”.

Окрім того, Городнянська, Киїнська та Ладанська громади отримали програму підтримки “План бюджетної стабілізації”, а Добрянська та Семенівська взяли участь у “Стратегічному лідерстві та управлінні”.

Куликівська громада в рамках конкурсу локальних субсидій «Громада дружня до бізнесу» реалізувала проєкт “Бібліотечний коворкінг”. Вартість проєкту склала 315 тисяч гривень, із яких 100 тисяч — співфінансування громади.

“В проєктах невідкладної допомоги ми допомогли підготувати грантові заявки п’яти громадам: Сновській, Городнянській, Сосницькій, Семенівській, Прилуцькі. Три з яких уже отримали фінансування від грантових програм. Усього підтримано 4 проєкти на загальну суму понад 2,5 мільйона гривень”, - додала Ірина Кудрик.

У цьому році, окрім традиційного комплексу навчань, громади регіону зможуть отримати від U-LEAD локальні субсидії на власні унікальні ініціативи, які надалі будуть модельними для інших.

“Досвід нашої співпраці дуже цінний, адже ми побачили як працюють європейські інституції. Маючи такі знання, ми будемо йти далі. Підтримка Програми U-LEAD – завжди вчасна, відповідає нашим потребам, і часто їх навіть упереджує”, - поділилась Юлія Постернак, Куликівський селищний голова.

Гарними практиками співпраці з U-LEAD також поділились Куликівська, Семенівська, Добрянська, Сновська, Городнянська та Менська громади.

Переглядів: 609
Новини на тему: міжнародна підтримка
Читайте також: