01 червня 2023
Logo slogan

До відновлення місцевого самоврядування на деокупованих територіях мають застосовуватися різні підходи

 

Для відновлення місцевого самоврядування на деокупованих територіях необхідно розробити кілька моделей перехідного періоду.


Про це йшла мова 13 березня під час консультацій щодо законодавчих засад відновлення місцевого самоврядування на деокупованих територіях та діяльності військово-цивільних адміністрацій у післявоєнний період. Захід, який відбувся у місті Коростені на Житомирщині, організував парламентський Комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування за підтримки Програми «U-LEAD з Європою».

 

 

«Для територій України, які впродовж різного часу перебували під окупацією, мають бути різні моделі відновлення системи місцевого самоврядування. З одного боку, є модель, яка стосується територій, котрі перебували під окупацією нетривалий час, як, наприклад, Київська область чи окремі території Житомирської області. Там місцеве самоврядування майже повсюдно відновлене за окремими винятками, де можливості його відновити не було. Інший підхід повинен застосовуватись до територій, які тривалий час, більше ніж півроку, перебували під тимчасовою окупацією. Зокрема, це деокуповані райони і громади Харківщини. При цьому варто зважати, що території, які знаходились під тимчасовою окупацією впродовж ще більшого проміжку часу, а деякі з них навіть були інтегровані в систему державного управління агресора – російської федерації, зокрема мова йде про частину Донецької, Луганської областей і Крим, потребуватимуть абсолютно іншого підходу до нормативного регулювання цих питань», - сказав народний депутат України, голова підкомітету з питань адміністративно-територіального устрою та місцевого самоврядування Віталій Безгін.

З тим, що для відновлення місцевого самоврядування територій треба шукати не універсальний підхід, а використовувати різні моделі, погодилися більшість учасників заходу.

Як повідомляє Комітет, у заході взяли участь представники Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України, всеукраїнських асоціацій органів місцевого самоврядування, керівництво обласної та районних військових адміністрацій Житомирської області та їх колеги з інших областей України, представники органів місцевого самоврядування Житомирщини, науковці, експерти.

Відеозапис консультацій можна переглянути за цим посиланням:

 

 

Теги:

відновлення Віталій Безгін війна

Джерело:

Поділитися новиною:

Читайте також:

01 червня 2023

55 громад з 5 областей отримають техніку для відновлення надання послуг

55 громад з 5 областей отримають техніку для...

  55 деокупованих і постраждалих громад з Дніпропетровської, Миколаївської, Сумської, Харківської, Херсонської...

01 червня 2023

Бухгалтерський облік та звітність у територіальних громадах – посібник від U-LEAD

Бухгалтерський облік та звітність у...

Експерти Програми «U-LEAD з Європою» розробили практичний посібник «Бухгалтерський облік та звітність в...

01 червня 2023

За підтримки U-LEAD громада з Херсонщини відновлює енергетичну незалежність

За підтримки U-LEAD громада з Херсонщини...

У Бериславській громаді створять підприємство з виробництва паливних брикетів із соломи. Ними будуть обігрівати...

31 травня 2023