Для отримання в 2016 році субвенції з державного бюджету об’єднані територіальні громади повинні мати план соціально-економічного розвитку – документ, який громади розробляли і раніше. Отже спеціальних методичних рекомендацій від Уряду для отримання субвенції громади не потребують.
Про це сказав Перший заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України В’ячеслав Негода.
Він нагадав, що у статті 10 Закону «Про добровільне об’єднання територіальних громад» зазначено: «Держава здійснює фінансову підтримку добровільного об’єднання територіальних громад шляхом надання коштів у вигляді субвенцій на формування відповідної інфраструктури згідно з планом соціально-економічного розвитку».
«Цей план - звичний для громад документ, який вони і до цього розробляли щороку. Отже спеціальної урядової методики для його розробки не потрібно. Єдине, що ми запропонуємо – це загальний шаблон подання документів та необхідних додатків для спрощення їх обробки. Це прискорить процес виділення коштів громадам», - зазначив В’ячеслав Негода і запевнив, що Міністерство не має наміру завантажувати об’єднані громади зайвими методиками та документами. «Маємо максимально спростити і прискорити процес отримання громадами коштів, за рахунок яких вони зможуть вже цього року значно підвищити якість надання послуг населенню», - сказав Перший заступник Міністра.
В’ячеслав Негода також повідомив, що проект розробленої Мінрегіоном Постанови Кабінету Міністрів про порядок та умови надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на формування інфраструктури об'єднаних територіальних громад вже оприлюднено на офіційному сайті Міністерства.
Розгляд Постанови на засіданні Уряду планується найближчим часом.
Нагадаємо, раніше В’ячеслав Негода зазначав, що державна субвенція на розвиток інфраструктури об’єднаних громад перш за все має посилити їхню економічну спроможність.
Довідка
У 2016 році з Державного бюджету об’єднаним територіальним громадам на розвиток інфраструктури передбачено субвенцію у розмірі 1 млрд. грн.
Кошти субвенції розподілятимуться між 159 об’єднаними громадами за чіткою формулою, в залежності від кількості сільського населення і площі громади. Це від 960 тис. грн. для найменшої об’єднаної громади до 23 млн. грн. - для найбільшої.
Теги:
В'ячеслав Негода створення спроможних громад субвенція
Джерело:
Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України
01 липня 2025
Вакансія! Аналітики/-ині у сферах: державне управління, децентралізація та парламентаризм
Вакансія! Аналітики/-ині у сферах: державне...
Лабораторія законодавчих ініціатив шукає досвідчених аналітиків/-инь у сферах: державне управління, децентралізація...
01 липня 2025
Надмірні координація і планування можуть зашкодити мотивації та творчості агентів місцевого розвитку. Минуло вже...
01 липня 2025
Липневі каталоги можливостей: що нового для розвитку громад?
Липневі каталоги можливостей: що нового для...
Українські громади — це історії відваги, відновлення та змін. Попри існуючі виклики, вони продовжують шукати ресурси...
01 липня 2025
Як у закладах освіти Чернігівської громади мрії учнів і учениць стали реальністю
Як у закладах освіти Чернігівської громади мрії...
У межах ініціативи «Громадський бюджет на дитячі мрії», що реалізується спільно громадою та...