10 березня - онлайн-обговорення “Net billing – підтримка відновлюваної енергетики після “зеленого” тарифу”

Представників органів місцевого самоврядування запрошують на онлайн-обговорення “Net billing – підтримка відновлюваної енергетики після “зеленого” тарифу”.


Механізм Net Billing передбачає, що надлишки виробленої з ВДЕ-установки електроенергії зараховують власнику у гривнях на спеціальний рахунок. Власники (у законопроекті – «споживачі») зможуть укладати договори із електропостачальниками й продавати їм надлишки виробленої електроенергії.

Постачальник конвертує вироблену електроенергію за ціною, яка є на ринку, і зараховує на особовий рахунок споживача. Фізично кошти не можна буде вивести, проте ними можна буде скористатися за спожиту у майбутньому електроенергію.

Net Billing – це один із механізмів підтримки відновлюваної енергетики, який замінить «зелений» тариф. Нині законопроект про запровадження цього механізму перебуває на розгляді у Верховній Раді України.

Отож, до обговорення пропонують такі питання :

  •  Які головні засади та ідеї закладені в механізм Net Billing?
  •  Що передбачає наразі ця модель підтримки ВДЕ в Україні?
  •  Наскільки перехід на ВДЕ буде сприяти економічному розвитку громад?

Доповідачі:

  •  Владислав Максаков, представник Міністерства енергетики України
  •  Дмитро Сакалюк, експерт ГО «Екоклуб»

Захід відбудеться у пʼятницю, 10 березня, об 11:00 на платформі MS Teams.

Для кого? Представників органів місцевої влади

 Реєстрація: https://forms.office.com/e/XYMiBu0YYw

Покликання на приєднання до події надішлемо за день до її проведення.   До зустрічі!


Подія проводиться у рамках проєктів «Закриття циклу: справедливий енергетичний перехід, розроблений містами та регіонами» за фінансової підтримки Європейського Союзу та «Посилення громадської мережі «EkoNet» в питанні охорони клімату і довкілля в Східній Європі та Центральній Азії», що фінансує Міжнародна агенція «Хліб для світу».

07.03.2023 - 12:54 | Переглядів: 7098
10 березня - онлайн-обговорення “Net billing – підтримка відновлюваної енергетики після “зеленого” тарифу”

Теги:

анонс енергоефективність енергозбереження

Джерело:

Читайте також:

22 червня 2026

Моніторинг громад – травень 2026

Моніторинг громад – травень 2026

Як змінюється стан справ у територіальних громадах? Як на їхню спроможність впливають безпекові умови в регіонах та...

22 червня 2026

Олексій Рябикін: Наступний етап реформи децентралізації – чітке розмежування повноважень між рівнями влади

Олексій Рябикін: Наступний етап реформи...

У Львові відбулася зустріч у «страсбурзькому форматі», присвячена ролі районних рад у сучасній системі місцевого...

22 червня 2026

22 червня 2026

Кроки громад на шляху євроінтеграції: чому стратегічне планування стає необхідністю

Кроки громад на шляху євроінтеграції: чому...

Європейська інтеграція України дедалі більше переходить із площини державної політики у практичну роботу громад. Саме...