31 березня 2023
Logo slogan

Початок співпраці в рамках агломерацій: готують перший в Україні договір співробітництва між центром потенційної агломерації і сусідньої з ним громади

Депутати Львівської міської ради підтримали ухвалу від департаменту міської агломерації «Про надання згоди на організацію співробітництва з Бібрською міською радою». Зроблено перший крок до укладення відповідного договору про співробітництво цих двох територіальних громад, але уже можна говорити про певний прецедент. В рамках закону про співробітництво територіальних громад наразі не було укладено жодного договору між великим містом і сусідньою громадою.

Юридично мова в даному випадку йде про договір між Львівською та Бібрською громадами – у формі спільного фінансування та утримання комунальної установи. Попереду ще низка кроків до формального укладення такого договору. А відтак група дітей з особливими освітніми потребами з Бібрської громади буде навчатися в «Інклюзивно-ресурсному центрі» Личаківського району Львова. І хоча суми невеликі (до 100 грн на рік на дитину), але мова йде натомість про якісні послуги для дітей з залученням психологів, логопедів, коректологів.

«Дуже добре, що в розвитку нашої співпраці ми починаємо саме з такої чутливої теми, як інклюзія. Наша спільна робота може, до прикладу, кардинально змінити життя конкретної дитини, і це важливо!», - вважає заступник директора департаменту міської агломерації Львівської міської ради Роман Кізима. І додає: «Думаю, що ми однозначно повинні розширювати таку практику. Таке міжмуніципальне співробітництво між громадами є успішним прикладом того, як працюють агломераційні процеси. Коли громади, маючи спільні інтереси, об‘єднують зусилля для досягнення кращих результатів. Адже не можуть навіть найуспішніші громади бути самодостатніми. Врешті решт, це не завжди ефективно - все будувати на своїй території. Має бути розумна кооперація, яка насамперед позначається на якості життя людини».

Наразі у потенційній Львівській агломерації за підтримки програми Ради Європи «Посилення доброго демократичного врядування і cтійкості в Україні» триває робота над формуванням її стратегії. У цих рамках паралельно напрацьовують ідеї інших проектів співпраці в межах Львівської агломерації. Аби ще більше мешканців цього терену отримували якісні послуги, а громади на основі паритету більш інтенсивно співпрацювали між собою.

07.03.2023 - 08:50 | Переглядів: 795
Початок співпраці в рамках агломерацій: готують перший в Україні договір співробітництва між центром потенційної агломерації і сусідньої з ним громади

Теги:

агломерація співробітництво історії війни

Область:

Львівська область

Громади:

Бібрська територіальна громада Львівська територіальна громада

Джерело:

Поділитися новиною:

Читайте також:

30 березня 2023

Навіщо громаді стратегічні енергетичні документи

Навіщо громаді стратегічні енергетичні документи

Стратегічна документація допомагає громадам заощаджувати енергію без втрати якості послуг, ставати енергетично...

30 березня 2023

Публічні закупівлі: відповіді на поширені запитання від громад

Публічні закупівлі: відповіді на поширені...

Експерти Програми USAID DOBRE зібрали всі питання щодо здійснення публічних закупівель, які надійшли від...

30 березня 2023

Бориспільська громада побратається з містом Вантаа

Бориспільська громада побратається з містом Вантаа

Бориспільська міська рада ухвалила рішення про підписання договору про співпрацю з фінським містом Вантаа. Про це...

30 березня 2023

Проєкт DECIDE офіційно стартував у Чернігівській області 

Проєкт DECIDE офіційно стартував у...

Чернігівська область стала п'ятим регіоном-партнером Швейцарсько-українського проєкту DECIDE. Про можливості...