Житомир та Дортмунд підписали угоду про партнерство

 

Житомирська міська рада підтримала партнерство з німецьким містом Дортмунд на сесії 23 лютого. Одразу після цього рішення Житомирський міський голова Сергій Сухомлин та лорд-мер Дортмунда Томас Вестфаль підписали відповідну угоду.


Про це повідомила пресслужба Житомирської міської ради.

«Ми прожили складний рік: з втратами, болем, руйнуваннями… Але у нас немає іншого вибору, ніж перемогти! І після цього на нас чекає тривалий період відбудови. Я переконаний, Німеччина та Дортмунд, зокрема, допоможуть нам у цьому нелегкому завданні», — сказав Сергій Сухомлин.

Лорд-мер Дортмунда пригадав початок повномасштабного вторгнення. Каже, тоді спонтанно на площі міста зібралося до 4 тисяч людей із закликами до росії припинити війну.

Угода про солідарне партнерство передбачає співпрацю у сфері інноваційних технологій, кібербезпеки, підтримки молоді, організації у Дортмунді таборів відпочинку для дітей Житомира, співпраці між медичними клініками та університетами.


«Децентралізація» нагадує, що територіальні громади України для налагодження комунікації з муніципалітетами інших країн та укладання угод про побратимство можуть скористатися методичними рекомендаціями «Міжнародне муніципальне партнерство». Такі рекомендації містять алгоритми дій та практичні поради з налагодження партнерства, успішні приклади вже діючих партнерств, практичні поради щодо особливостей митного та бухгалтерського оформлення різних видів допомоги, яку партнери можуть надавати один одному, інформацію про те, як вибирати партнерів, як організувати роботу відповідних фахівців або підрозділу, а також про фінансування, облік і звітність та багато іншої корисної інформації.

На основі цих рекомендацій Міністерством розвитку громад та територій України розроблено розділ «Партнерство задля відновлення та розвитку» національного порталу «Децентралізація», за підтримки швейцарсько-українського проєкту «Децентралізація для розвитку демократичної освіти» DECIDE та Програми «U-LEAD з Європою».

Ці рекомендації базуються на методології Ради Європи City to City Cooperation, їх підготовлено Радою Європи в рамках Програми «Децентралізація і реформа публічної адміністрації в Україні» на запит Міністерства розвитку громад та територій України.

Теги:

партнерство міжнародна підтримка історії війни

Область:

Житомирська область

Громади:

Житомирська територіальна громада

Джерело:

Читайте також:

11 грудня 2024

Синергетичний підхід: як працює підтримка ветеранів у Калуській громаді

Синергетичний підхід: як працює підтримка...

Як працює механізм підтримки ветеранів війни та членів їхніх сімей на рівні громади, що можна вважати успішними...

11 грудня 2024

Перезавантаження ветеранської політики: досвід Чорноморська

Перезавантаження ветеранської політики: досвід...

Повертаючись із поля бою в рідну громаду, ветерани стикаються з різними викликами: реабілітація, працевлаштування,...

11 грудня 2024

17 грудня - тренінг «Відновлення втраченої інформації та документів про майно територіальної громади»

17 грудня - тренінг «Відновлення втраченої...

17 грудня 2024 року (вівторок), о 10:30 розпочнеться тренінг на тему: «Відновлення втраченої інформації та документів...

10 грудня 2024

Ветеранський кемпінг та безпека пішоходів: учасники конкурсу Громада на всі 100

Ветеранський кемпінг та безпека пішоходів:...

10 листопада завершилося голосування та вибір 40 фіналістів серед територіальних громад, які подалися на конкурс...