Спілка українців в Аахені допомогла Чернігову знайти нового побратима 

 

Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко та бургомістр німецького міста Аахен Сиббіла Койпен підписали угоду про побратимство між містами. 


Налагодити таку співпрацю та завершити її підписанням офіційної угоди вдалося завдяки сприянню "Спілки українців в Аахені". 

Про це повідомляє сайт Чернігівської міської ради.

У планах Сторін - створення профільних робочих груп, які шукатимуть точки дотику між українським та німецьким містом у різних питаннях і ділитимуться власним досвідом їх врегулювання.

«Нам сьогодні дуже складно з точки зору відсутності фінансів. І я це казав ще під час першого спілкування.  Тому що багато підприємств знищено, багато людей виїхало за межі країни. Але, і я на цьому наголошую, що я розглядаю дружбу між нашими містами, в першу чергу, не задля отримання фінансової підтримки. В дружбі між Черніговом та Аахеном я бачу саме німецький досвід, технології управління містом, підходи до багатьох речей, які можуть слугувати нам прикладом», - сказав Владислав Атрошенко.

Він зосередив увагу на напрямках, в яких цікаво Чернігову перейняти досвід. Йдеться про громадський транспорт (які програмні продукти були використані для розрахунку потоків перевезення громадян; який транспорт використовується, яка його пасажиромісткість, скільки одиниць техніки, на якому паливі працюють тощо); сміттєпереробка; прибирання міста (який регламент; адресна програма, чи це всі вулиці чи ні, яку техніку і в якій кількості використовують, скільки коштує прибирання міста в різні сезони); генерація теплової енергії; водопідготовка (як відбувається очищення води, як досягаються з технологічної точки зору потрібні показники якості води); організація внутрішньоміського простору (пішохідних, паркових, зон відпочинку; паркування автівок тощо).

«Ми відчуваємо гордість за те, що ви дозволили бути корисними у відбудові вашого міста. Особливо після війни. Мої колеги дуже щасливі, що у нас буде скоро сформована робоча група і ми почнемо працювати над визначеними напрямками. Основним завданням є організація такого рівня життя для людей, яке б відповідало всім нормам. Я сподіваюсь, що у нашій співпраці ми будемо знаходити теми, в роботі над якими перемагатимуть обидві сторони», - сказала Сиббіла Койпен.


Аахен — одне із найстаріших німецьких міст з майже 250 тисячним населенням, розташоване на кордонах трьох країн: Німеччини, Бельгії та Нідерландів. Основні галузі промисловості: кондитерська, машинобудування, автоматизація, лазерна та екологічні технології.

Містами-партнерами Чернігова є: Габрово (Болгарія), Градець-Кралове (Чехія), Меммінген (Німеччина),  Петах-Тіква (Ізраїль), Прілеп (Північна Македонія), Огре (Латвія), Тарнобжег (Польща),  Жешув (Польща), Лаппеенранта (Фінляндія), Аахен (Німеччина).

Також на фінальній стадії підписання договору з французьким Реймсом.

Теги:

партнерство міжнародна підтримка історії війни

Область:

Чернігівська область

Громади:

Чернігівська територіальна громада

Джерело:

Поділитися новиною:

Читайте також:

01 лютого 2023

«Українським громадам є чим ділитися», - Бучанський міський голова про міжнародне муніципальне партнерство

«Українським громадам є чим ділитися», -...

Бучанський міський голова, голова Київського регіонального відділення Асоціації міст України Анатолій Федорук цими...

01 лютого 2023

Форум Україна – ЄС: мери українських, польських і німецьких громад започаткували 17 муніципальних партнерств

Форум Україна – ЄС: мери українських, польських...

  Під час форуму муніципального партнерства ЄС-Україна у Войновіце (Польща) мери українських, польських і...

01 лютого 2023

Уряд затвердив Порядок та умови надання у 2023 році субвенції на підтримку закладів охорони здоров’я

Уряд затвердив Порядок та умови надання у 2023...

31 січня Кабінет Міністрів України прийняв постанову «Деякі питання надання у 2023 році субвенції з державного...

31 січня 2023

Час диджитальних змін: нова можливість для цифровізації українських громад

Час диджитальних змін: нова можливість для...

Міжнародна організація SocialBoost в партнерстві з Міністерством цифрової трансформації України та за підтримки...