29 березня 2023
Logo slogan

Громади отримали можливість випускати муніципальні облігації на міжнародних ринках

Національний депозитарій України (НДУ) та Центральниий депозитарій Польщі (KDPW) підписали договір про співпрацю.


Мета - встановлення кореспондентських відносин між НДУ та KDPW для проведення операцій «Поставка цінних паперів без оплати», що дозволить здійснювати транскордонні перекази українських муніципальних облігацій, облік яких здійснюється в НДУ. KDPW буде забезпечувати облік таких українських цінних паперів у депозитарній системі Польщі.

На сьогодні в Україні знаходяться в обігу випуски Київської, Харківської та Львівської міських рад, загальною номінальною вартістю у понад 3,1 млрд грн.

«Розміщення українських муніципальних облігацій на європейському ринку сприятиме залученню капіталу та створенню шляхів збільшення притоку іноземних інвестицій в Україну. Ми вдячні польським колегам за підтримку України, яку ми відчували під час спільної роботи. Впродовж надважких місяців війни ми активно працювали для побудови лінку, який розширить спектр послуг для учасників ринку капіталів України. Ця ініціатива також сприяє інтеграції України в Європейський фінансовий простір», - прокоментував Олексій Юдін, голова Національного депозитарію України.

«Від початку війни Польща підтримує зусилля України щодо захисту суверенітету та територіальної цілісності країни. Влада Польщі, приватні та державні підприємства та установи долучаються до плану відновлення воєнних руйнувань. Угода, укладена між нашими центральними депозитаріями, є частиною нашої підтримки українського фінансового ринку та відкриває шлях для українських органів місцевого самоврядування до випуску муніципальних облігацій на міжнародних ринках», — сказав Мацей Трибуховський, президент KDPW.

«Побудова лінку з Польським депозитарієм має суттєве значення для нас, адже напряму сприяє зміцненню фінансової спроможності України. Безсумнівно, зміцнення співпраці з нашими польськими партнерами є дуже важливим, оскільки це послугує зближенню операційних підходів між депозитаріями. Завдяки системі кореспондентських відносин Національного депозитарію та KDPW ми додатково отримаємо практичну користь вивчення досвіду європейського депозитарію для українського ринку», – коментує Марина Адамовська, член Правління ПАТ «НДУ».

«Я впевнений, що угода між нашими установами є початком довгострокової співпраці і буде корисною як для українського, так і для польського ринку. Відбудова українських міст та економіки потребуватиме значних фінансових ресурсів, і важливу роль у цьому має відіграти ринок капіталу. Ми дуже добре підготовлені до цього як інфраструктурно, так і організаційно», – сказав Славомір Панасюк, віце-президент KDPW.

В 2020 році KDPW пройшов авторизацію та отримав дозвіл згідно європейських стандартів CSDR, підтверджуючи свою відповідність єдиним правовим вимогам Європейського Союзу щодо центральних депозитаріїв цінних паперів. Тож, важливим аспектом при побудові кореспондентських відносин з Польським депозитарієм було проходження Національним депозитарієм України необхідних процедур та перевірок для можливості відкриття кореспондентського рахунку згідно до вимог CSDR.

Побудова лінку з KDPW здійснювалась за активної підтримки Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку.

Національний депозитарій наразі працює у напрямку подальшого розширення кореспондентських відносин з KDPW, в тому числі щодо можливості обліку корпоративних облігацій, а також інших фінансових інструментів задля розширення альтернативних можливостей наших клієнтів та залучення додаткових інвестицій в економіку України.


Муніципальні облігації (облігації місцевих позик) - це облігації, що випускаються місцевою владою. Кошти від розміщення облігацій, які отримує емітент, можуть залучатися для фінансування бюджету розвитку місцевих рад та використовуватися для створення, приросту чи оновлення стратегічних об’єктів довготривалого користування або об’єктів, які забезпечують виконання завдань міських рад, спрямованих на задоволення інтересів населення територіальних громад. Це може стати одним із джерел фінансування відновлення українських громад після війни.

03.01.2023 - 11:58 | Переглядів: 1073

Приєднані зображення:

Теги:

інвестиції бюджет

Джерело:

Поділитися новиною:

Читайте також:

29 березня 2023

Програма USAID DOBRE підписала меморандум про співпрацю з Чернівецькою ОВА

Програма USAID DOBRE підписала меморандум про...

28 березня 2023 року Програма Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Децентралізація приносить кращі...

29 березня 2023

Володимирська громада отримала пропозицію співпраці від Нерсборо

Володимирська громада отримала пропозицію...

Володимирська громада Волинської області отримала пропозицію щодо започаткування партнерських відносин з містом...

29 березня 2023

Як громаді обрати виконавця послуг з вивезення твердих побутових відходів - практичні рекомендації

Як громаді обрати виконавця послуг з вивезення...

Закон України «Про управління відходами» набере чинності 9 липня 2023 року. Місцевому самоврядуванню надзвичайно...

29 березня 2023

Ірпінь і Тлахомулько-де-Суньїга – міста-побратими

Ірпінь і Тлахомулько-де-Суньїга – міста-побратими

Мексиканське місто Тлахомулько-де-Суньїга та українське місто Ірпінь уклали угоду про побратимство. Про це...