Кабінет Міністрів України прийняв постанову, якою затвердив Порядок реалізації програми державних гарантій медичного обслуговування населення у 2023 році.
Обласним державним адміністраціям (відповідним військовим адміністраціям) доручено забезпечити розподіл закуплених лікарських засобів та медичних виробів згідно з обсягами відповідних медичних послуг, що підлягають оплаті за програмою медичних гарантій у 2023 році, між усіма надавачами медичних послуг, які уклали договір з Національною службою здоров’я.
Також обласним державним адміністраціям (відповідним військовим адміністраціям) доручено подати протягом п’яти робочих днів з дати набрання чинності цією постановою Національній службі здоров’я перелік закладів охорони здоров’я, що визначені як готові до надання медичної допомоги в надзвичайних ситуаціях.
Базова капітаційна ставка на 2023 рік встановлена у розмірі 786,65 гривень. До базової капітаційної ставки у 2023 році застосовуються наступні коригувальні коефіцієнти залежно від вікової групи пацієнта:
Отже, базову капітаційну ставку та коригувальні коефіцієнти на 2023 рік залишили на рівні минулого року. При цьому, гірський коефіцієнт понизили з 1,25 до 1,2, в порівнянні з 2022 роком.
Розраховано, що кількість громадян, які отримають медичні послуги (з врахуванням внутрішньо-переміщених осіб) у 2023 році складе 39,3 млн осіб.
Нагадаємо, на реалізацію програми медичних гарантій у 2023 році передбачено 142,7 млрд грн.
Теги:
Джерело:
Пресцентр ініціативи "Децентралізація"
14 серпня 2026
Анонс: Презентація нового проєкту Інституту...
Дата: 19 серпня 2026 року Час: 11:00 – 12:10 Місце: 01001, м Київ, вул. Хрещатик, 2, Український кризовий...
14 серпня 2026
Лише половина українських громад мають...
Українські громади активно співпрацюють одна з одною, проте вихід на європейський рівень партнерств залишається...
14 серпня 2026
Фінансова підтримка громад: Уряд розподілив майже 2,3 млрд грн додаткової дотації
Фінансова підтримка громад: Уряд розподілив...
Кабінет Міністрів України прийняв, підготовлений Міністерством фінансів України, проєкт розпорядження «Про розподіл...
14 серпня 2026
Polaris надасть громадам експертний супровід у розробці Статутів
Polaris надасть громадам експертний супровід у...
19 громад-партнерок Програми Polaris отримають підтримку за напрямом «Залучення на місцевому рівні» у...