Триває розробка стратегії розвитку Львівської агломерації та плану заходів з її реалізації

У \

 

Львівській політехніці відбулося перше засідання Робочої групи «Соціальна інфраструктура». Профільні експерти та представники 17 територіальних громад Львівщини зібрались, щоб обговорити співпрацю між громадами Львівщини у соціальній сфері.


Зазначимо, що це одна із семи галузевих робочих груп, які розробляють Стратегію розвитку Львівської агломерації на період до 2027 року та План заходів з її реалізації на 2024-2025 роки. Вона створена відповідно до розпорядження голови Львівської обласної військової адміністрації від 18.10.2022 № 481/0/5-22ВА.

Тематичними компетенціями цієї Робочої групи є:

  1. Демографічна ситуація, в тому числі в динамічній часовій перспективі.
  2. Стан соціальної інфраструктури у галузях соціальної сфери, зокрема охорони здоров’я, освіти, культури та спорту, соціального захисту та інших.
  3. Доступність і якість пропозицій послуг у соціальній сфері, в тому числі основні «больові точки» та найважливіші потенційні мікрорегіональні проєкти для співпраці.
  4. Доступність простору та об’єктів для осіб з особливими потребами.
  5. Кадровий потенціал в соціальній сфері.
  6. Активність громадського сектору і співпраця місцевого самоврядування з громадськими організаціями та неформальними групами в соціальних сферах.
  7. Міжнародна співпраця у соціальній сфері.
  8. Виклики, пов’язані з війною.

Під час засідання також провели аналіз сильних та слабких сторін Львівської агломерації у соціальній сфері. 

Як зазначають у департаменті економічної політики облдержадміністрації, робота щодо ґрунтовного збору діагностичної інформації та фаховий соціально-економічний аналіз стану та перспектив розвитку Львівської агломерації триватимуть до 1 квітня наступного року.

Стратегія розвитку Львівської агломерації передбачатиме реалізацію спільних проєктів агломераційного мікрорегіону в соціальній, екологічній, економічній галузях, які матимуть переваги в доступі до фінансових ресурсів державних і міжнародних фондів, міжнародної технічної допомоги та інших джерел фінансування.

Додамо, на вже провели 5 стартових засідань робочих груп: «Екологія», «Просторовий розвиток», «Житлово-комунальне господарство», «Транспортна інфраструктура», «Соціальна інфраструктура», а також на найближчий час запланували ще два – «Економічний розвиток» та «Стратегічні проекти співробітництва громад»

Підтримку в розробці Стратегії розвитку Львівської агломерації забезпечують: Програма Ради Європи: "Децентралізація і реформа
публічної адміністрації в Україні"
, Мінрегіон, підкомітет з питань адміністративно-територіального устрою Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, провідні наукові інституції та департаменти Львівської обласна державної адміністрації.

Нагажаємо, 8 листопада 2022 року відбулося установче засідання керівного комітету з формування стратегії розвитку Львівської агломерації.

Теги:

агломерація стратегія розвитку

Область:

Львівська область

Джерело:

Львівська ОВА

Поділитися новиною:

Читайте також:

30 січня 2023

Порідненість українських міст із зарубіжними муніципалітетами: Хотин-Жагань-Тельтов

Порідненість українських міст із зарубіжними...

  Тристоронню угоду побратимства Хотин (Україна) – Жагань (Польща) – Тельтов (Німеччина) підписали мери...

30 січня 2023

Проєкт USAID «ГОВЕРЛА» провів тренінг з проєктного менеджменту для Полтавської ОВА та РВА

Проєкт USAID «ГОВЕРЛА» провів тренінг з...

  Проєкт USAID «ГОВЕРЛА» провів дводенний тренінг «Проєктний менеджмент. Розробка та дизайн проєктів» для...

30 січня 2023

3 лютого на вебінарі DECIDE розкажуть, як організувати харчування в закладі освіти з нуля

3 лютого на вебінарі DECIDE розкажуть, як...

3 лютого 2023 року швейцарсько-український проєкт DECIDE – «Децентралізація для розвитку демократичної освіти»...

30 січня 2023

Година запитань до Анастасії Софієнко про освітню субвенцію-2023 (відеозапис розмови)

Година запитань до Анастасії Софієнко про...

Все про зміни в розподілі освітньої субвенції на 2023 рік у випуску «Години запитань» від проєкту DECIDE. Дізнаємося,...