Мінрегіон пропонує ЮНІСЕФ долучитися до подолання браку кадрів соцслужб на деокупованих територіях

 

Вирішення питання браку кадрів в органах управління на деокупованих територіях, зокрема, відновлення діяльності підрозділів соціального захисту, надання соцпослуг, відновлення роботи служб у справах дітей, забезпечення гуманітарних потреб мешканців деокупованих територій – ці та інші питання обговорили на зустрічі заступника Міністра розвитку громад та територій В’ячеслава Негоди та представників штаб-квартири ЮНІСЕФ у Нью-Йорку, регіонального офісу у Женеві та офісу в Україні.

«Питання соціального захисту у компетенції іншого відомства. Однак Мінрегіон зацікавлений, щоб влада на деокупованих територіях працювала ефективно. Тому, з огляду на напрямки роботи ЮНІСЕФ, пропонуємо підтримати зміцнення кадрового потенціалу персоналу з питань роботи з дітьми та молоддю органів місцевого самоврядування та військових адміністрацій, наприклад, підготовка навчальних програм та проведення тренінгів для активістів, волонтерів, студентів з метою залучення їх до роботи спільно зі Службами у справах дітей, підготовка та фінансова підтримка фахівців соціальних служб для роботи з сім’ями з дітьми, що перебувають у складних життєвих обставинах»», - зазначив В’ячеслав Негода.

Також Мінрегіон запропонував ЮНІСЕФ розглянути питання можливості підтримки органів місцевого самоврядування у вирішенні гуманітарних питань. Серед пропозицій - сприяння забезпеченню технічними засобами обігріву помешкань для сімей з дітьми на зимовий період; сприяння розробці та впровадженню програмного забезпечення для проведення обліку та розподілу гуманітарної допомоги та підготовці спеціаліста, залученого до роботи з таким програмним забезпеченням; забезпечення сімей з дітьми технічними засобами для освіти, засобами для безпеки на дорогах (у зв’язку з враженням системи енергопостачання).

Нагадаємо, Дитячий Фонд ООН (ЮНІСЕФ) в Україні у партнерстві з Асоціацією міст України допомагають органам місцевого самоврядування забезпечувати в громадах необхідний захист та підтримку сімей з дітьми, які постраждали внаслідок воєнних дій. В рамках співпраці передбачається надання 51 територіальній громаді цільової фінансової підтримки у розмірі 50 тисяч доларів США. Ці кошти громади спрямують на забезпечення внутрішньо переміщених осіб та сімей з дітьми, які постраждали внаслідок військової агресії рф, товарами і предметами першої необхідності, а також на задоволення їх основних медичних, освітніх, соціальних потреб.

ЮНІСЕФ розробив ефективний інструмент, який допомагає місцевій владі впроваджувати механізми захисту інтересів дітей та молоді - ініціативу “Громада, дружня до дітей та молоді”. В Україні ініціатива реалізується з 2018 році. Приєднатися до неї висловили бажання більше 170 місцевих рад.

Теги:

соціальні послуги В'ячеслав Негода міжнародна підтримка кадри війна

Джерело:

Поділитися новиною:

Читайте також:

08 лютого 2023

Відкрито прийом заявок на участь у Навчальній платформі для керівників ЦНАП

Відкрито прийом заявок на участь у Навчальній...

Проєкт PROSTO «Підтримка доступності послуг в Україні» запрошує керівниць та керівників ЦНАП, які прагнуть розвивати...

08 лютого 2023

Як ефективно купувати через Prozorro Market, розкажуть на вебінарі DECIDE 13 лютого

Як ефективно купувати через Prozorro Market,...

13 лютого 2023 року швейцарсько-український проєкт DECIDE – «Децентралізація для розвитку демократичної освіти»...

08 лютого 2023

Продовольча безпека міст. Міжнародний досвід та можливості для українських міст

Продовольча безпека міст. Міжнародний досвід та...

Міста є основними споживачами, джерелами культурних норм і запитів щодо харчування. Саме на міста припадає понад 70%...

07 лютого 2023

Мінфін у січні перерахував з держбюджету 10,7 млрд грн трансфертів до місцевих бюджетів

Мінфін у січні перерахував з держбюджету 10,7...

У січні 2023 року (станом на 01.02.2023) Кабінет Міністрів України, згідно з бюджетним законодавством, забезпечив...