Законопроект про службу в органах місцевого самоврядування профільні асоціації погодили до першого читання, – Віталій Безгін

 

Погодили із всеукраїнськими асоціаціями редакцію законопроекту №6504 «Про службу в органах місцевого самоврядування» до повторного першого читання.

Про це написав на своїй фейсбук-сторінці Віталій Безгін, голова підкомітету з питань адміністративно-територіального устрою та місцевого самоврядування Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування.

«Сьогодні презентували спільне бачення разом із Асоціацією міст України. Комітет враховував усі ключові зауваження асоціацій, що стосувалися регулювання зарплат та премій. Ми прибрали норми, які викликали найбільше занепокоєння. Питання преміювання на рівні місцевих рад, як іноді ключового джерела мотивації працівників, викликає певне несприйняття у європейських колег, але, переконаний, разом з НАДС, Секретаріатом Кабінету Міністрів та асоціаціями ми знайдемо до другого читання формулу, що буде задовольняти всіх стейкхолдерів і не нашкодить як місцевому самоврядуванню, так і нашій європейській інтеграції», - написав народний депутат.

 

 

За його словами, усі ключові новели базового законопроекту, щодо конкурсів, категорій службовців, кадрового резерву - збережені і в оновленій редакції.

«Сьогоднішнє рішення не знімає питання того, що деякі дотаційні громади суттєво зловживають преміями і фактично проїдають гроші своїх же колег з реверсних громад. Але ми погодилися, що найближчим часом зможемо знайти спільне рішення цієї проблеми, яке буде стосуватися тих, хто зловживає, а не усіх без винятку», - написав Віталій Безгін.

На його думку, позиція Міністерства фінансів, що ОМС не можуть виглядати більш конкурентно на ринку праці, ніж державна служба, є не зовсім коректною за логікою.

«Ми маємо прагнути до того, щоб і державні службовці, і службові в ОМС діяли на тих самих умовах, що й приватний сектор, а не рівнялись на дні. Наприклад, велика проблема із мізерними зарплатами на рівні РДА має вирішуватись не за рахунок зменшення зарплат у відповідних громадах, а за рахунок пошуку додаткового ресурсу на державну вертикаль», - написав народний депутат.

Нагадаємо, 30 серпня у Верховній Раді України не вистачило лише трьох голосів, щоб проголосувати у першому читанні за законопроект «Про службу в органах місцевого самоврядування» №6504. Документ був відправлений на повторне перше читання.

Інфографіка до законопроекту є ТУТ.

Фото: Український кризовий медіа-центр

 

 

Теги:

служба в ОМС Віталій Безгін закон

Джерело:

Поділитися новиною:

Читайте також:

27 січня 2023

Нікополь офіційно підтвердив наміри налагодити побратимські відносини з Коллінгом

Нікополь офіційно підтвердив наміри налагодити...

Нікопольська міська рада прийняла рішення укласти угоду про встановлення побратимських відносин з данською комуною...

27 січня 2023

Вакансія: асистент проєкту

Вакансія: асистент проєкту

SALAR International оголошує вакансію Асистента Проєкту PROSTO "Підтримка доступності послуг в Україні" строком на 11...

27 січня 2023

«Стала мобільність у громадах: рекомендації щодо відновлення» - посібник від «U-LEAD з Європою»

«Стала мобільність у громадах: рекомендації...

Фахівці Програми «U-LEAD з Європою» підготували рекомендації для громад щодо відновлення мобільності. Пошкоджена...

27 січня 2023