У Золотоніській громаді готується до активної роботи добровільна пожежна команда

 

У громаді другий рік поспіль впроваджується проєкт “Вогнеборці. Вдосконалення цивільного захисту в Україні на місцевому рівні”, що реалізується Фондом міжнародної солідарності у рамках програми «U-LEAD з Європою» і співфінансується програмою польської співпраці задля розвитку Міністерства закордонних справ Республіки Польща. Про це розповів перший заступник міського голови Олег Масло.

«У вересні 2021 року ми підписали меморандум про співпрацю із Представництвом Фонду міжнародної солідарності в Україні. В рамках проєкту нами створено добровільну пожежну команду з 12-ти осіб та того ж року було отримано пожежне спорядження, за що красно дякуємо, - зазначив Олег Масло, - А восени 2022 року учасники нашої добровільної пожежної команди пройшли спеціалізоване навчання за програмою ДСНС в рамках проєкту».

За його словами, добровільна пожежна команда Золотоніської громади складається з добровольців, які будуть першими помічниками професійних рятувальників та реагуватимуть на пожежі та надзвичайні ситуації, що виникають на території громади. Перш за все, йдеться про небайдужих громадян, які вирішили здійснити свій внесок у безпеку громади.

Пожежне спорядження, отримане Золотоніською громадою восени 2022 року - комплекти одягу, взуття, рукавиці, каски, генератор, драбина тощо - спрямоване Фондом міжнародної солідарності до громади в рамках проєкту, що імплементується у співпраці з BGK (Банком крайового господарства) та фінансується ЄС.

Також, як повідомив Олег Масло, громада очікує цьогоріч на пожежну машину за сприяння ДСНС у Черкаській області. А вже наступного року - Золотоніська громада матиме Центр безпеки громадян, де буде базуватися добровільна пожежна команда та поліцейський офіцер громади. Необхідна будівля у громади під Центр є, але вона потребує капітального ремонту:

«Ми планували відкриття Центру цьогоріч, але через війну та воєнний стан – плани змістилися на наступний рік. Вже маємо готову проєктно-кошторисну документацію, відбуватиметься цей процес за кошти місцевого бюджету. А поки, наша добровільна пожежна команда спільно зі старостою села Благодатне Дмитром Шевченком, який був ініціатором створення команди та участі громади в проєкті «Вогнеборці», здійснює поточний ремонт будівлі власноруч, щоб вже взимку у команди було місце для базування», сказав Олег Масло.

Коментуючи тему з відбором у проєкт Золотоніської громади, керівник регіонального офісу «U-LEAD з Європою» у Черкаській області Сергій Слинько, повідомив, що загальна кількість тих, хто виявили бажання взяти участь у цьому проєкті загалом по Україні – 249 територіальних громад. До другого етапу відбору було відібрано 45 громад, а після верифікації та візитів на місця, організатори сформували перелік із 20 учасниць проєкту. Серед них – Золотоніська громада Черкаської області.

«Метою цього проєкту є всебічна підтримка системи цивільного захисту населення в громадах України, зокрема шляхом формування добровільних пожежних команд, допомоги громадам у розробці програми покращення місцевої безпеки та навчальних візитів представників громад, головних управлінь ДСНС України у відповідних областях громад-учасниць проєкту для вивчення польського досвіду у вказаній сфері», - зазначив Сергій Слинько.


Проєкт реалізується Фондом міжнародної солідарності спільно з Програмою "U-LEAD з Європою" і співфінансується програмою польської співпраці задля розвитку Міністерства закордонних справ Республіки Польща.

Теги:

безпека пожежна міжнародна підтримка

Область:

Черкаська область

Громади:

Золотоніська територіальна громада

Джерело:

Програма «U-LEAD з Європою»

Поділитися новиною:

Читайте також:

06 лютого 2023

Дати всім більше можливостей для розвитку: про створення коворкінгу у Жовківському навчально-реабілітаційному центрі

Дати всім більше можливостей для розвитку: про...

  ГО «Освіта для успіху» за грантової підтримки Ради Європи облаштувала мультифункціональний арт-коворкінг у...

24 січня 2023

У Рожищенській міській громаді створили громадську раду

У Рожищенській міській громаді створили...

  20 січня 2023 року в місті Рожище Волинської області відбулися установчі збори з формування громадської ради...

18 січня 2023

У Кутській громаді створили мобільну медичну бригаду

У Кутській громаді створили мобільну медичну...

  Кутська територіальна громада, що на Івано-Франківщині, завдяки виграному гранту, отримала сучасний...

17 січня 2023

У Музеї-майстерні в Теребовлі відкриють першу звукову інсталяцію

У Музеї-майстерні в Теребовлі відкриють першу...

  У Музеї-майстерні в Теребовлянській громаді на Тернопільщині готують до відкриття інтерактивний стенд про...