Агломерація – нова для України форма співпраці громад, яка дозволить їм отримати ще більше можливостей, - В'ячеслав Негода

 

Агломерація, як ми розуміємо її зараз, коли триває робота над новим законопроектом, - це нова форма продовження децентралізації, котра дозволяє громадам навколо великих міст без втрати статусу, повноважень і ресурсів завдяки співпраці муніципалітетів отримати нові можливості. 

Про це сказав заступник Міністра розвитку громад України В’ячеслав Негода під час IX Всеукраїнського Форуму місцевого самоврядування, що проходить сьогодні у Львові.

«Цивілізований світ, який прагне розвитку, будується на співробітництві. Країни Європи, НАТО співпрацюють, щоб бути сильнішими. При цьому вони не втрачають своєї правосуб'єктності, ідентичності, своїх свобод. На цих же засадах будуються і агломерації, де заради спільного успіху, заради розвитку великих територій використовується потенціал кожної громади. Нам не треба боятися цієї практики успішних країн, не варто переживати, що хтось забере повноваження чи ресурси. Треба усвідомити, що лише у співпраці з сусідами задля вирішення спільних питань громада може стати ще більш успішною. Навіть більше, якщо така форма співпраці буде закріплена в українському законодавстві і матиме позитивну практику застосування, спільно громади зможуть вирішувати питання, якими зараз займається обласна чи навіть центральна влада. І робити це органи місцевого самоврядування громад будуть ефективніше, бо вони найближче до людей. Державна влада зацікавлена у зростанні центрів економічного розвитку і буде максимально підтримувати всі форми співробітництва громад, в тому числі і муніципальні агломерації», - підкреслив В’ячеслав Негода.

Як відомо, робота над створенням законодавчої основи для функціонування агломерацій триває. Вже відбулася низка зустрічей з обговорення концепції відповідного законопроекту, яку розробляє Асоціація міст України за підтримки Ради Європи.

«Сподіваюся, в листопаді цього року ми презентуємо законопроект про агломерації і зареєструємо його у Верховній Раді», - сказав під час Форуму народний депутат Віталій Безгін.

Добірка публікацій на тему агломерацій є за посиланням.

Теги:

агломерація В'ячеслав Негода Віталій Безгін

Джерело:

Поділитися новиною:

Читайте також:

07 жовтня 2022

Соль і Солотвино: муніципальне партнерство як корисний інструмент відбудови України

Соль і Солотвино: муніципальне партнерство як...

Йозеф Берта, голова села Соль у Словаччині, одразу зрозумів, що він хоче співпрацювати з Солотвино у сусідній...

07 жовтня 2022

Постанова №590: Проєкт USAID «ГОВЕРЛА» ознайомив громади зі змінами у видатках бюджету в умовах воєнного стану

Постанова №590: Проєкт USAID «ГОВЕРЛА»...

Експерти Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» продовжують надавати консультації громадам щодо актуальних питань роботи органів...

07 жовтня 2022

Ще 4 громади Львівщини розроблятимуть стратегії свого розвитку за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»

Ще 4 громади Львівщини розроблятимуть стратегії...

На запит Львівської ОВА Проєкт USAID «ГОВЕРЛА» розпочав підтримку розробки стратегій розвитку для чотирьох додаткових...

06 жовтня 2022

Команди громад розпочали навчальний курс «Просторове планування та управління природними ресурсами» від U-LEAD

Команди громад розпочали навчальний курс...

Тема просторового планування та управління природними і земельними ресурсами завжди була серед найактуальніших для...