Львівська громада готується до опалювального періоду, враховуючи 3 сценарії розвитку подій: перший – коли є газ і електроенергія; другий – коли не буде електроенергії; третій – коли буде електроенергія, але не буде газу.
Про це повідомила Ірина Маруняк, заступниця Львівського міського голови з питань житлово-комунального господарства в ході ІХ Всеукраїнського Форуму місцевого самоврядування, що проходить у Львові 22 вересня.
«Ще в 2021 році міський голова поставив нам завдання вирішити питання забезпечення міста водою, вразі відключення електроенергії. Ми спільно з профільними організаціями це питання пропрацювали. І коли в травні дві ракети влучили в трансформаторні підстанції, не було світла в кількох районах міста, а вода потрібна була, щоб гасити пожежу, ми справилися. За 10 хвилин підключили дизельні генератори і пожежу ліквідували», - розповіла Ірина Маруняк.
Щодо опалювального періоду, за її словами, при наявності газу та електроенергії, ТЕЦ, мережі, житловий фонд повністю готові.
При відсутності електроенергії, місто не зможе скористатися і газом для опалення. Тож в громаді подбали про пункти обігріву.
«Крім того, в нас 14 шкіл мають пічне опалення. Спортзали шкіл також можуть працювати як пункти обігріву. Є адмінбулівлі, де, за потреби, за 2 дні котельні, які зараз працюють на газовому опаленні, переведемо на тверде паливо. Наші комунальні підприємства зараз виготовляють металічні печі (буржуйки), щоб при відсутності світла, використовувати їх в укриттях для опалення. Маємо досвід, коли буржуйки обкладаємо цеглою, і це дає більшу віддачу тепла. Провели інформаційно-роз’яснювальну роботу з ОСББ, ЖБК, управляючими компаніями, щоб зараз вони закуповувати такі металічні печі і встановлювали в укриттях, де це можливо», - сказала заступниця Львіського міського голови.
Готуються у Львівській громаді і до ситуації, при якій буде електроенергія, однак не буде газу.
«Зараз перевіряємо внутрішньобудинкові мережі, щоб при збільшенні навантаження на них вони не виходили з ладу, щоб справною була система автоматичного вимкнення світла при перенавантаженнях. Спілкуємося з мешканцями, пояснюємо, що робити окремо в кожному з трьох варіантів розвитку подій. Радимо утеплити вікна, сходові клітки. Підготували спеціальні роз’яснювальні брошури. Дуже важливо, щоб люди не були байдужими і робили те, що їм радять».
Теги:
інфраструктура війна ЖКГ війна
Область:
Львівська областьГромади:
Львівська територіальна громадаДжерело:
Пресцентр ініціативи "Децентралізація"
11 грудня 2024
Синергетичний підхід: як працює підтримка ветеранів у Калуській громаді
Синергетичний підхід: як працює підтримка...
Як працює механізм підтримки ветеранів війни та членів їхніх сімей на рівні громади, що можна вважати успішними...
11 грудня 2024
Перезавантаження ветеранської політики: досвід Чорноморська
Перезавантаження ветеранської політики: досвід...
Повертаючись із поля бою в рідну громаду, ветерани стикаються з різними викликами: реабілітація, працевлаштування,...
11 грудня 2024
17 грудня - тренінг «Відновлення втраченої...
17 грудня 2024 року (вівторок), о 10:30 розпочнеться тренінг на тему: «Відновлення втраченої інформації та документів...
10 грудня 2024
Ветеранський кемпінг та безпека пішоходів: учасники конкурсу Громада на всі 100
Ветеранський кемпінг та безпека пішоходів:...
10 листопада завершилося голосування та вибір 40 фіналістів серед територіальних громад, які подалися на конкурс...