Як Львівська громада готується до зими: тези з ІХ Всеукраїнського Форуму місцевого самоврядування

Львівська громада готується до опалювального періоду, враховуючи 3 сценарії розвитку подій: перший – коли є газ і електроенергія; другий – коли не буде електроенергії; третій – коли буде електроенергія, але не буде газу.


Про це повідомила Ірина Маруняк, заступниця Львівського міського голови з питань житлово-комунального господарства в ході ІХ Всеукраїнського Форуму місцевого самоврядування, що проходить у Львові 22 вересня.

«Ще в 2021 році міський голова поставив нам завдання вирішити питання забезпечення міста водою, вразі відключення електроенергії. Ми спільно з профільними організаціями це питання пропрацювали. І коли в травні дві ракети влучили в трансформаторні підстанції, не було світла в кількох районах міста, а вода потрібна була, щоб гасити пожежу, ми справилися. За 10 хвилин підключили дизельні генератори  і пожежу ліквідували», - розповіла Ірина Маруняк.

Щодо опалювального періоду, за її словами, при наявності газу та електроенергії, ТЕЦ, мережі, житловий фонд повністю готові.

При відсутності електроенергії, місто не зможе скористатися і газом для опалення. Тож в громаді подбали про пункти обігріву.

«Крім того, в нас 14 шкіл мають пічне опалення. Спортзали шкіл також можуть працювати як пункти обігріву. Є адмінбулівлі, де, за потреби, за 2 дні котельні, які зараз працюють на газовому опаленні, переведемо на тверде паливо. Наші комунальні підприємства зараз виготовляють металічні печі (буржуйки), щоб при відсутності світла, використовувати їх в укриттях для опалення. Маємо досвід, коли буржуйки обкладаємо цеглою, і це дає більшу віддачу тепла. Провели інформаційно-роз’яснювальну роботу з ОСББ, ЖБК, управляючими компаніями, щоб зараз вони закуповувати такі металічні печі і встановлювали в укриттях, де це можливо», - сказала заступниця Львіського міського голови.

Готуються у Львівській громаді і до ситуації, при якій буде електроенергія, однак не буде газу.

«Зараз перевіряємо внутрішньобудинкові мережі, щоб при збільшенні навантаження на них вони не виходили з ладу, щоб справною була система автоматичного вимкнення світла при перенавантаженнях. Спілкуємося з мешканцями, пояснюємо, що робити окремо в кожному з трьох варіантів розвитку подій. Радимо утеплити вікна, сходові клітки. Підготували спеціальні роз’яснювальні брошури. Дуже важливо, щоб люди не були байдужими і робили те, що їм радять».

22.09.2022 - 17:10 | Переглядів: 244
Як Львівська громада готується до зими: тези з ІХ Всеукраїнського Форуму місцевого самоврядування

Теги:

інфраструктура війна ЖКГ війна

Область:

Львівська область

Громади:

Львівська територіальна громада

Джерело:

Поділитися новиною:

Читайте також:

07 жовтня 2022

Соль і Солотвино: муніципальне партнерство як корисний інструмент відбудови України

Соль і Солотвино: муніципальне партнерство як...

Йозеф Берта, голова села Соль у Словаччині, одразу зрозумів, що він хоче співпрацювати з Солотвино у сусідній...

07 жовтня 2022

Постанова №590: Проєкт USAID «ГОВЕРЛА» ознайомив громади зі змінами у видатках бюджету в умовах воєнного стану

Постанова №590: Проєкт USAID «ГОВЕРЛА»...

Експерти Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» продовжують надавати консультації громадам щодо актуальних питань роботи органів...

07 жовтня 2022

Ще 4 громади Львівщини розроблятимуть стратегії свого розвитку за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»

Ще 4 громади Львівщини розроблятимуть стратегії...

На запит Львівської ОВА Проєкт USAID «ГОВЕРЛА» розпочав підтримку розробки стратегій розвитку для чотирьох додаткових...

06 жовтня 2022

Команди громад розпочали навчальний курс «Просторове планування та управління природними ресурсами» від U-LEAD

Команди громад розпочали навчальний курс...

Тема просторового планування та управління природними і земельними ресурсами завжди була серед найактуальніших для...