Місцева влада на деокупованих територіях має відновити діяльність якнайшвидше, - В’ячеслав Негода

Місцева влада на деокупованих територіях повинна запрацювати якнайшвидше, щоб забезпечити життєдіяльність громад. Люди мають отримувати всю потрібну допомогу і принаймні найнеобхідніші послуги.


Про це сказав заступник Міністра розвитку громад України В’ячеслав Негода під час онлайн-наради щодо стану та шляхів відновлення діяльності органів місцевого самоврядування в територіальних громадах і пропозицій щодо доцільності утворення військових адміністрацій населених пунктів на деокупованих територіях Харківської та Херсонської областей.

Організований Мінрегіоном захід був ініційований Координаційним штабом з питань деокупованих територій та народним депутатом України Віталієм Безгіним. Участь у нараді взяли народні депутати, представники центральних органів виконавчої влади, Харківської, Херсонської, Донецької та Луганської обласних військових адміністрацій.

Представники обласних військових адміністрацій Харківщини та Херсонщини повідомили, що в деокупованих громадах планується створення військових адміністрацій і призначення відповідних голів. За їхніми словами, створення військових адміністрацій – найефективніший шлях налагодити усі необхідні процеси, відновити послуги і забезпечити безпеку людей у звільнених громадах. Це також потрібно, бо немає впевненості, що місцеві ради матимуть більшість для ухвалення важливих для життєдіяльності громад рішень.

«Якщо ми йдемо шляхом створення військових адміністрацій в громадах деокупованих територій на період воєнного стану, робити це треба якнайшвидше, бо сама процедура займає певний час і потребує, в тому числі, рішення Парламенту про передачу повноважень органів місцевого самоврядування військовим адміністраціям. Досвід такий в Україні вже є, але якщо виникатимуть запитання, Мінрегіон готовий допомогти з роз’ясненнями. Щодо відбору кандидатур керівників цих адміністрацій, я радий чути, що в першу чергу розглядаються кандидатури голів громад, які продемонстрували високий рівень професійності та не зрадили Україну. Взагалі вважаю, що забезпечувати ефективну і безпечну роботу громад на деокупованих територіях мають команди, до складу яких входять і професійні військові, і досвідчені працівники місцевого самоврядування – голови громад, місцеві депутати, службовці, старости», - сказав В’ячеслав Негода.

Він також підтримав практику обласних військових адміністрацій з залучення народних депутатів від відповідних областей до консультацій з формування пулу кандидатів на начальників та працівників військових адміністрацій.

«Кадрові призначення на цих територій – надважливе питання. І добре, коли вони приймаються зважено», - зазначив В’ячеслав Негода.

Віталій Безгін відзначив важливість спільного обговорення питань відновлення роботи місцевої влади на деокупованих територіях:

«Правильно, щоб у нас був єдиний центр координації, до роботи якого залучені люди з регіонів, котрі бачать, що відбувається на місцях. Спільно маємо напрацювати можливі алгоритми дій для відновлення діяльності місцевої влади на територіях, які були під окупацією декілька місяців, такі як Харківщина та Херсонщина, а також тих, які під окупацією вже роки – Донеччина, Луганщина, Крим. Важливе завдання цієї наради – усі органи влади мають синхронізуватися у розробці політики з зазначеного питання». 

Фото: Укрінформ

15.09.2022 - 16:55 | Переглядів: 927
Місцева влада на деокупованих територіях має відновити діяльність якнайшвидше, - В’ячеслав Негода

Теги:

війна В'ячеслав Негода Віталій Безгін

Джерело:

Поділитися новиною:

Читайте також:

07 жовтня 2022

Постанова №590: Проєкт USAID «ГОВЕРЛА» ознайомив громади зі змінами у видатках бюджету в умовах воєнного стану

Постанова №590: Проєкт USAID «ГОВЕРЛА»...

Експерти Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» продовжують надавати консультації громадам щодо актуальних питань роботи органів...

07 жовтня 2022

Ще 4 громади Львівщини розроблятимуть стратегії свого розвитку за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»

Ще 4 громади Львівщини розроблятимуть стратегії...

На запит Львівської ОВА Проєкт USAID «ГОВЕРЛА» розпочав підтримку розробки стратегій розвитку для чотирьох додаткових...

06 жовтня 2022

Команди громад розпочали навчальний курс «Просторове планування та управління природними ресурсами» від U-LEAD

Команди громад розпочали навчальний курс...

Тема просторового планування та управління природними і земельними ресурсами завжди була серед найактуальніших для...

06 жовтня 2022

Тростянецька громада попри наслідки окупації працює над створенням колективного центру допомоги переселенцям

Тростянецька громада попри наслідки окупації...

  Тростянецька міська громада більше місяця перебувала під окупацією та зазнала значних пошкоджень не тільки...