25 березня 2023
Logo slogan

Як Хмільницька громада перетворює наметовий табір ВПО на рекреаційний центр

 

У Хмільницькій громаді на Вінниччині облаштували наметовий табір для внутрішньо переміщених осіб. На березі Південного Бугу поблизу села Чудинівці громада розмістила декілька наметів, облаштувала зону відпочинку та побуту, відремонтувала під’їзні дороги для людей, які виїхали з окупації.

Це стало можливим завдяки Програмі «U-LEAD з Європою», яка надала громаді один із пакетів допомоги - намети, ліжка, спальні мішки, обладнання для побуту, а також станцію освітлення.

Хмільницький міський голова Микола Юрчишин запропонував не розпорошувати цю допомогу, а створити рекреаційну зону, сьогодні для переселенців, а через певний час – для всіх мешканців громади.

Зараз тут вже декілька наметів і до 50 людей, говорить Сергій Редчик, заступник голови громади. За його словами, проєкт U-LEAD допоміг громаді комплексно розв’язати питання розвитку рекреації.

«Допомога U-LEAD нас підштовхнула до реалізації цього проєкту. Ми спочатку побудували один намет та обладнали зони побуту. Далі почали розбудовувати всю необхідну інфраструктуру. Плануємо створити рекреаційну зону для учнів наших шкіл, які з травня по вересень могли б тут відпочивати й оздоровлюватись. Тому сьогодні ці тимчасові ініціативи ми перетворюємо на постійні об’єкти», - розповідає Сергій Редчик.

Такі проєкти дозволяють переселенцям освоїтись на новому місці та знайти житло й роботу. Тому команда Регіонального офісу «U-LEAD з Європою» в Вінницькій області в партнерстві з Вінницькою військовою адміністрацією та громадами шукає можливості ресурсно допомогти створити такі проєкти.

«У Хмільницькій громаді цей проєкт спрацював на повну. Він допоміг громаді швидко створити нову локацію для тимчасового перебування переселенців і активізував процес розвитку рекреаційної інфраструктури. Голова громади, заступники, староста, працівники комунальних підприємств спільно з людьми швидко розбудували цей наметовий табір», - говорить Віталій Швець, керівник Регіонального офісу «U-LEAD з Європою» в Вінницькій області.

Приєднані зображення:

Теги:

історії війни міжнародна підтримка соціальні послуги

Область:

Вінницька область

Громади:

Хмільницька територіальна громада

Джерело:

Поділитися новиною:

Читайте також:

24 березня 2023

28 березня - онлайн-семінар «Актуальні та проблемні питання функціонування Реєстру пошкодженого та знищеного майна»

28 березня - онлайн-семінар «Актуальні та...

Для надання роз’яснень щодо функціонування реєстру пошкодженого та зруйнованого майна, налагодження  системної роботи...

24 березня 2023

Роз’яснення для громад: зміни до Порядку казначейського обслуговування

Роз’яснення для громад: зміни до Порядку...

У березні постановою №230 Уряд ухвалив зміни до Порядку виконання повноважень Державною казначейською службою в...

24 березня 2023

Ключові суб’єкти децентралізації обговорили дорожню законодавчу карту реформи

Ключові суб’єкти децентралізації обговорили...

Дорожню карту нормативно-правового регулювання, яке дасть змогу втілювати подальші кроки реформи місцевого...

24 березня 2023

Складання та виконання розпису місцевого бюджету: що змінилося у наказі Міністерства фінансів №57

Складання та виконання розпису місцевого...

Експерти Програми DOBRE аналізують та роз’яснюють зміни до Інструкції про складання і виконання розпису Державного...