Агломерація – це форма добровільної співпраці великих міст з навколишніми громадами задля вирішення спільних питань. Ніхто нікого заганяти в агломерацію не буде. Важливо, щоб кожен учасник, кожна громада усвідомила вигоди від об’єднання зусиль з сусідами. Лише тоді цей механізм ефективно працюватиме. Спроможність громад у тому і полягає, щоб узгоджувати між собою і вирішувати спільні питання вони мають не за наказом центральної виконавчої влади, а у співпраці одне з одним. Центральна влада має лише створити відповідні можливості.
Про це сказав заступник Міністра розвитку громад та територій В’ячеслав Негода, під час зустрічі «Проблематика та перспективи розвитку Львівської агломерації в умовах війни».
«Громадам великих міст і сусідніх територій важливо усвідомити, що агломерація – це успішна європейська і світова практика, яка створює додаткові можливості для розвитку територій. Учасники агломерації не втрачають своєї суб’єктності, створюють спільні органи управління проектами та програмами, а також можуть отримувати додаткові делеговані повноваження та ресурси з обласного чи навіть державного рівня. Також об’єднавши зусилля і власні ресурси громади зможуть ефективніше співпрацювати з міжнародними партнерами, залучати інвестиції, мати державну підтримку. Ми вже бачимо, що більшість громад, принаймні, навколо Києва і Львова, зрозуміли вигоди такої співпраці, активно її обговорюють і чекають на законодавче врегулювання питань створення та роботи агломерації», - зазначив В’ячеслав Негода.
Він повідомив, що робота над створенням законодавчої основи для функціонування агломерацій триває. Вже відбулася низка зустрічей з обговорення концепції відповідного законопроекту, яку розробляє Асоціація міст України за підтримки Ради Європи.
«Важливо, що ініціатива створення такого законопроекту йде від представників громад, а до обговорення майбутніх положень злучене широке коло учасників. Тому сподіваємося, що законопроект вийде якісний, збалансований і дійсно сприятиме вирішенню проблем жителів громад, які входитимуть до агломерацій. Розраховуємо, що над конкретним текстом майбутнього законопроекту ми спільно з народними депутатами, асоціаціями органів місцевого самоврядування, міжнародними партнерами та експертами почнемо працювати вже на початку вересня і ще в цьому році законопроект буде зареєстрований у Парламенті», - сказав заступник Міністра.
Добірка публікацій на тему агломерацій є за посиланням.
Теги:
Джерело:
Пресцентр ініціативи "Децентралізація"
15 січня 2025
2,2 млрд грн на нову українську школу: умови надання субвенції - інфографіка
2,2 млрд грн на нову українську школу: умови...
Держава виділила 2,2 мільярда гривень субвенції для реалізації проєкту «Нова українська школа» у 2025 році (Постанова...
15 січня 2025
Верховна Рада посилила гарантії роботи журналістів і громадськості на сесіях місцевих рад
Верховна Рада посилила гарантії роботи...
14 січня 2025 року Верховна Рада України ухвалила Закон щодо посилення гарантій діяльності медіа, журналістів та...
15 січня 2025
Про майбутню корекцію меж областей, районів та громад. Інтерв’ю Віталія Безгіна
Про майбутню корекцію меж областей, районів та...
Народний депутат, голова підкомітету з питань адміністративно-територіального устрою Комітету Верховної Ради України...
15 січня 2025
Календар міжнародних подій 2025 для громад
Календар міжнародних подій 2025 для громад
Перше півріччя 2025 року обіцяє бути насиченим на міжнародні події, які стосуватимуться місцевого самоврядування, а...