Генплани населених пунктів Циркунівської сільської ради розробляються з урахуванням того, що Циркуни стануть центром нової об’єднаної територіальної громади.
Як розповів директор Департаменту містобудування та архітектури ХОДА Михайло Рабінович, розробка нової документації почалася наприкінці минулого року і наразі знаходиться на завершальній стадії. Нові генплани відображатимуть актуальну інформацію стосовно населених пунктів, які зазнали змін з моменту створення існуючої документації.
«Насамперед, змінилися межі населених пунктів. А коли немає документації, яка фіксує реальну ситуацію, виникає чимало проблем - з фінансуванням, з дозволами на будівництво, як житлове, так і промислове, немає можливості створювати нові рекреаційні зони, - пояснив директор Департаменту містобудування та архітектури. - Саме це наразі відбувається в Циркунах: там фактично припинилося будівництво, інвестори не можуть зайти до населеного пункту зі своїми проектами. А оскільки Циркуни сьогодні активно розвиваються, будучи приміською зоною, для них це дуже актуальна проблема. Тому місцеве керівництво прийняло рішення про розробку нової документації».
Документація створюється на підставі докладного аналізу ресурсного потенціалу території, функціонально-планувальної структури, соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури, природно-кліматичних та санітарно-гігієнічних умов.
Крім того, за словами Михайла Рабіновича, містобудівна документація розробляється в рамках нового документа – Схеми планування територій новостворених громад.
«Усі розрахунки проводяться за новою системою, оскільки тепер ми розглядаємо селище не як самостійну одиницю, а як центр громади. Наприклад, нова документація включатиме інформацію щодо кількості населення, лікарень, навчальних закладів всієї майбутньої громади, а не тільки Циркунів», - уточнив Михайло Рабінович.
У документах, створених з урахуванням адміністративної реформи, також будуть сформовані пропозиції щодо перспективи містобудівного розвитку території сільради, вдосконалення планувальної організації території та визначені напрямки економічного та територіального розвитку населених пунктів сільської ради з урахуванням нових меж населених пунктів.
14 липня 2025
Аналіз положень Бюджетної декларації України на 2026-2028 роки
Аналіз положень Бюджетної декларації України на...
Автор: Ігор Герасимчук, експерт Програми Polaris «Підтримка багаторівневого врядування в Україні» Бюджетна...
14 липня 2025
Муніципальні партнерства заради стійкості: про що говорили на URC 2025
Муніципальні партнерства заради стійкості: про...
На Конференції з відновлення України (URC 2025) у Римі відбулася дискусія про роль муніципалітетів у стійкості,...
14 липня 2025
Ветеранська політика без паперів і відписок: у...
Ситуаційний аналіз даних опитування, проведеного програмою Polaris навесні 2025 року, засвідчив суттєве зростання...
14 липня 2025
П’ять нових партнерств на URC 2025 долучаються до спільноти міст-побратимів Cities4Cities
П’ять нових партнерств на URC 2025 долучаються...
11 липня у Римі підписали п’ять нових партнерських угод між українськими громадами та муніципалітетами чотирьох країн...