Чи потрібно достроково припиняти повноваження місцевого депутата, партія якого заборонена судом - результати опитування

83% читачів «Децентралізації», які взяли участь в онлайн-опитуванні порталу, ствердно відповіли на запитання «Чи потрібно достроково припиняти повноваження місцевого депутата, партія якого заборонена судом?».


Таке запитання «Децентралізація» поставила читачам порталу, цільова аудиторія якого - представники органів місцевого самоврядування. Мета - з'ясувати думку цільової аудиторії щодо урядового проекту Закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо наслідків ухвалення судом рішення про заборону політичної партії для статусу депутатів місцевих рад» (№7476 від 20.06.2022).

Всього в опитуванні взяли участь 496 респондентів.

Варіант відповіді «Так, повністю підтримую припинення повноважень» обрали 83% учасників опитування. Ще 4,6% висловилися за тимчасове призупинення повноважень на період військового стану. 8,7% відповіли, що не підтримують дострокове припинення повноважень місцевого депутата, партія якого заборонена судом.

 

 

Отримані результати опитування «Децентралізація» передала розробнику законопроекту №7476 - Міністерству розвитку громад та територій України.

«Вдячні за таку ініціативу, оскільки є багато різних думок з приводу того, припиняти чи не припиняти достроково повноваження місцевого депутата, якщо партія, від якої він був обраний до місцевої ради, заборонена судом. Для тих, хто буде приймати рішення щодо шляхів розв’язання цієї проблеми, не тільки необхідно опиратися на правові аргументи але і на суспільно-політичні. Сподіваємося, що викристалізується позиція органів місцевого самоврядування та їх асоціацій. Законопроект - у Парламенті, і подальша робота над ним буде проводитися в профільному Комітеті з урахуванням впливу закону на дієздатність рад. З цією метою проводиться глибокий аналіз партійного складу кожної ради, щоб спрогнозувати наслідки від припинення повноважень місцевих депутатів, партії яких заборонено судом. Маємо все добре зважити, перш ніж направити документ до сесійної зали", - прокоментував заступник Міністра розвитку громад та територій В’ячеслав Негода.

Тим часом, за позовами Мін'юсту в Україні заборонено діяльність вже 15 проросійських політичних партій. Такі дані відомства станом на 5 липня 2022 року.

У переліку заборонених судом політпартій:

 1. «Комуністична партія України»;
 2. «Щаслива Україна»;
 3. «Русь єдина»;
 4. «ОПЗЖ»;
 5. «Партія Шарія»;
 6. «Опоблок»;
 7. «Соціалісти»;
 8. «Наші»;
 9. «Держава»;
 10. «Блок Володимира Сальдо»;
 11. партія «Справедливості та розвитку»;
 12. «Соціалістична партія України»;
 13. «Ліва опозиція»;
 14. «Союз лівих сил»;
 15. «Прогресивна соціалістична партія України».

Гроші та інші активи цих партій, їхніх обласних, міських, районних організацій, осередків та інших структурних утворень будуть передані у власність держави.

Нагадаємо, Кабінет Міністрів України вніс на розгляд Верховної Ради проект Закону щодо наслідків ухвалення судом рішення про заборону політичної партії для статусу депутатів місцевих рад (№7476 від 20.06.2022). Проектними нормами пропонується дострокове припинення повноважень депутата місцевої ради особи, яка висувалася та була обрана депутатом місцевої ради, а також входження депутата місцевої ради до депутатської фракції місцевої організації політичної партії, діяльність якої заборонено за рішенням суду, що набрало законної сили.

Теги:

опитування В'ячеслав Негода закон

Джерело:

Поділитися новиною:

Читайте також:

16 серпня 2022

Проєкт USAID «ГОВЕРЛА» обговорив питання співпраці з партнерами у Волинській області

Проєкт USAID «ГОВЕРЛА» обговорив питання...

  Під час візиту до Волинської області, Марат Кюрчевський, керівник програм з розвитку місцевого...

16 серпня 2022

Можливості для громад та розвитку підприємництва

Можливості для громад та розвитку підприємництва

Український кризовий медіа-центр та Програма DOBRE зібрали для вас актуальні грантові програми USAID для громад та...

16 серпня 2022

Основні зміни у наданні затребуваних адміністративних послуг

Основні зміни у наданні затребуваних...

Експерти шведсько-українського проекту PROSTO "Підтримка доступності послуг в Україні" актуалізували інформацію по...

16 серпня 2022

Про онлайн-школу з фізики, віру у перемогу та нідерландський університет

Про онлайн-школу з фізики, віру у перемогу та...

«Від того, втратимо ми дітей, що добре розуміються у фізиці, чи не втратимо, залежить обороноздатність нашої держави...