4 липня Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов взяв участь у панельній дискусії «Відновлення інфраструктури» в рамках Міжнародної конференції з питань відновлення України (URC2022) в Лугано, Швейцарія. Під час заходу презентував План регіонального відновлення та розвитку, який є частиною Плану відновлення України.
«На середину червня маємо показник загальних збитків від фізичних руйнувань на 95,5 млрд доларів. Війна виокремила чотири групи регіонів у нашій країні: фронтові, опорні, тилові та деокуповані. У кожного свої виклики та завдання. При цьому громади продемонстрували адаптивність та гнучкість до викликів війни», - повідомив Олексій Чернишов.
Міністр також окреслив бачення майбутнього, зокрема: проведення Децентралізації 2.0; оновлене багаторівневе управління та регіональна політика — синхронізована із політикою ЄС; розвиток міст з орієнтацією на людину та її потреби; прозора відбудова.
“Наразі наші напрямки: відновлення, зведення тимчасового житла, збільшення кількості соціального житла. Ми орієнтовані на підвищення енергоефективності, модернізацію всього житлово-комунального господарства, зменшення викидів та переробку сміття. Будемо розвивати креативну економіку, зводити наукові центри та індустріальні парки. Наша інфраструктура буде сприяти розвитку всіх регіонів, усієї держави!” - зазначив Міністр.
Теги:
Олексій Чернишов війна міжнародна підтримка
Джерело:
Мінрегіон
27 квітня 2026
Вебінар EU Local Talks #4: нова логіка...
Представників органів місцевого самоврядування, регіональних органів влади та агенцій регіонального розвитку...
27 квітня 2026
В Олешках – голод. У заблокованому місті голодують близько 1,7 тисяч українців, серед яких 47 дітей
В Олешках – голод. У заблокованому місті...
Начальниця Олешківської військової адміністрації Тетяна Гасаненко про російську блокаду Олешок, що може стати...
24 квітня 2026
Фонд малих проєктів у сфері довкілля:...
У Тернополі відбулася стартова конференція Фонду малих проєктів за пріоритетом «Довкілля» Програми Interreg NEXT...
24 квітня 2026
Вакансія: Експерт (-ка) з освіти на місцевому та регіональному рівнях
Вакансія: Експерт (-ка) з освіти на місцевому...
Опис контексту Для реагування на мінливі потреби українських муніципалітетів і національних суб'єктів у воєнний...