Керівник Офісу реформ у Запорізькій області Олександр Свистун у складі офіційної делегації Запорізької області відвідав з візитом територію землі Саксонія-Ангальт (ФРН).
Як зазначили представники приймаючої сторони, перетворити занедбаний промисловий регіон на територію великих можливостей для кожного мешканця комуни дозволила саме реформа з децентралізації. Незважаючи на те, що добровільне об’єднання в комуни відбувалось не дуже жваво, адміністративні заходи допомогли на протязі 2003 – 2011 років провести повномасштабну реформу з децентралізації.
- Сьогодні земля Саксонія-Ангальт, яка по території та кількості населення ледве перевищує Запорізьку область, видає на гора понад 55 млрд. євро валового внутрішнього продукту на рік. Це – майже третина ВВП нашої країни, - зазначив керівник Олександр Свистун, підводячи підсумки візиту і вивчення досвіду ФРН в справі децентралізації.
Він зазначив, що проблеми, з якими стикались німці під час старту і впровадження реформи були чи не складнішими, ніж в нашому регіоні. Але результат, досягнутий під час переходу від централізованої системи управління до децентралізованої моделі країни, перевищив всі очікування німців.
Налагодження контактів і тісна взаємодія із німецькими колегами, впевнений керівник Офісу реформ Олександр Свистун, дозволить Запорізькій області подолати шлях реформування місцевого самоврядування в більш стислий термін і з не менш позитивними результатами для економіки і благополуччя громад.
«Успіх німецьких комун є наочним прикладом для об’єднання громад в Запорізькій області. Земля Саксонія-Ангальт на старті реформи мало чим відрізнялась від Запорізької області в плані території, інфраструктури і чисельності населення. Але сьогоднішній стан шкіл, житлових будинків, спортивних майданчиків і рівня життя населення – чіткий сигнал для нас: реформу треба проводити якнайскоріше», - Олександр Свистун.
05 липня 2025
Шлях України до повоєнного доброго...
Четверта сесія Діалогу високого рівня щодо доброго демократичного врядування відбулась у Львові 3-4 липня 2025 року,...
05 липня 2025
10 липня – вебінар «Як зберегти зв’язок з українською освітою для дітей на ТОТ і за кордоном?»
10 липня – вебінар «Як зберегти зв’язок з...
10 липня, о 10:00 розпочнеться вебінар від Швейцарського-українського проєкту DECIDE на тему: «Як зберегти зв’язок з...
04 липня 2025
Розробка Комплексного плану просторового розвитку як можливість ефективної відбудови громади
Розробка Комплексного плану просторового...
Не раз доводиться чути, що впровадження просторового планування – не на часі. Але Харківщина доводить протилежне....
04 липня 2025
Як громадам успішно залучати зовнішні ресурси - посібник
Як громадам успішно залучати зовнішні ресурси -...
1 липня у Львові в межах Міжнародного саміту мерів за організації UMAEF був проведений воркшоп «Як громадам успішно...