Органи місцевого самоврядування зможуть використовувати кошти спеціального фонду на першочергові потреби територіальної оборони, підтримку місцевої інфраструктури та заходи, спрямовані на відсіч збройної агресії проти України. Такий законопроект вже пройшов перше читання у Верховній Раді України. Про це повідомив заступник Міністра розвитку громад та територій В’ячеслав Негода.
За його словами, на рахунках спеціального фонду місцевих бюджетів є чималі обсяги надходжень екологічного податку, кошти від відшкодування втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва, концесійні платежі щодо об’єктів комунальної власності, грошові стягнення за шкоду, заподіяну порушенням законодавства про охорону навколишнього природного середовища внаслідок господарської і іншої діяльності та інші. Проте органи місцевого самоврядування не можуть ці кошти використати на нагальні потреби, адже вони мають цільове спрямування.
«Змінити таку ситуацію можна тільки законодавчими змінами, які дозволять громадам, у разі потреби, прийняти рішення і передати кошти зі спеціального до загального фонду. Далі - використати їх за загальновстановленими правилами, в тому числі тими, які визначені Порядком виконання повноважень Державною казначейською службою в особливому режимі в умовах воєнного стану (Ред.: Постанова № 509 від 9.06.2021)», - пояснив В’ячеслав Негода.
Раніше «Децентралізація» повідомляла, що Міністерство розвитку громад та територій України розробило проєкт Закону України «Про внесення змін до розділу VI «Прикінцеві та перехідні положення» Бюджетного кодексу України щодо посилення гнучкості місцевих бюджетів та підвищення оперативності прийняття рішень». Проєктними нормами пропонується:
Друге читання, за рішенням Парламенту, законопроект пройде за спрощеною процедурою. Це прискорить терміни його прийняття.
Теги:
бюджет В'ячеслав Негода законодавче забезпечення
Джерело:
Пресцентр ініціативи "Децентралізація"
05 липня 2025
Шлях України до повоєнного доброго...
Четверта сесія Діалогу високого рівня щодо доброго демократичного врядування відбулась у Львові 3-4 липня 2025 року,...
05 липня 2025
10 липня – вебінар «Як зберегти зв’язок з українською освітою для дітей на ТОТ і за кордоном?»
10 липня – вебінар «Як зберегти зв’язок з...
10 липня, о 10:00 розпочнеться вебінар від Швейцарського-українського проєкту DECIDE на тему: «Як зберегти зв’язок з...
04 липня 2025
Розробка Комплексного плану просторового розвитку як можливість ефективної відбудови громади
Розробка Комплексного плану просторового...
Не раз доводиться чути, що впровадження просторового планування – не на часі. Але Харківщина доводить протилежне....
04 липня 2025
Як громадам успішно залучати зовнішні ресурси - посібник
Як громадам успішно залучати зовнішні ресурси -...
1 липня у Львові в межах Міжнародного саміту мерів за організації UMAEF був проведений воркшоп «Як громадам успішно...