Уряд вніс зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 09 червня 2021 року № 590, чим розширив перелік пріоритетних видатків бюджетів в умовах воєнного стану.
Нагадаємо, що черговість відкриття асигнувань бюджету та здійснення платежів Казначейством та його територіальними органами в особливому режимі в умовах воєнного стану визначено Порядком виконання повноважень Державною казначейською службою в особливому режимі в умовах воєнного стану, затвердженим постановою № 590 (далі – Порядок).
16 травня Мінрегіон спільно з Асоціацією міст України надіслали Мінфіну пропозиції про розширення переліку пріоритетних видатків бюджетів в умовах воєнного стану, які враховані у прийнятій Постанові.
Отже, Уряд вніс відповідні зміни до пунктів 18 та 19 Порядку в частині розширення переліку видатків, за якими відкриття асигнувань із загального фонду державного бюджету здійснюється у першочерговому порядку, та уточнення i розширення переліку видатків другої черги, за якими здійснюються платежі за дорученнями клієнтів з урахуванням ресурсної забезпеченості єдиного казначейського рахунка, зокрема, видатками на:
Таким чином, зміни до постанови №590 забезпечать: фінансування заходів з благоустрою населених пунктів, безперервну роботу, захист та розвиток об’єктів критичної інформаційної інфраструктури, національних електронних інформаційних ресурсів та державних інформаційно-комунікаційних систем; отримання здобувачами освіти, які завершують навчання в 2022 році, документів про освіту з додатками до них, тощо.
На думку експертів Мінрегіону, такі зміни сприятимуть ефективному та оперативному прийняттю управлінських рішень органами місцевого самоврядування та дозволять забезпечити належне фінансування першочергових потреб.
Нагадуємо, при Мінрегіоні продовжує працювати і надавати роз’яснення представникам громад Консультативна робоча група з питань місцевих бюджетів в умовах воєнного стану. Громади можуть надсилати свої запити, заповнивши форму за посиланням: https://forms.gle/YiJzf5NvU1LZKtVeA
Робоча група створена у березні 2022 року на базі кластеру з питань фінансів та бюджетування секторальної робочої групи «Децентралізація та регіональний розвиток».
До складу консультативної групи входять фахівці Центральних органів виконавчої влади, експерти з фінансових питань програм і проектів міжнародної технічної допомоги, які надають донорську підтримку в рамках реалізації реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні, а саме: SKL International, USAID «ГОВЕРЛА», «U-LEAD з Європою», DECIDE, «ООН Жінки», USAID DOBRE, ОЕСР.
Теги:
Джерело:
Пресцентр ініціативи "Децентралізація"
26 грудня 2024
Детальний чи загальний регламент місцевої ради:...
Уявіть собі громаду, де прийняття рішень ради затягується на місяці, а мешканці не розуміють, за якими правилами...
26 грудня 2024
Розширення ЦНАПу та придбання нового сміттєвоза: учасники конкурсу Громада на всі 100
Розширення ЦНАПу та придбання нового...
10 листопада завершилося голосування та вибір 40 фіналістів серед територіальних громад, які подалися на конкурс...
26 грудня 2024
Партнерство і співпраця влади і бізнесу на місцевому рівні – запорука успішного розвитку громад
Партнерство і співпраця влади і бізнесу на...
Деякі соціально-психологічні аспекти взаємодії місцевої влади та бізнесу Територіальні громади в Україні...
26 грудня 2024
Антикорупційний потенціал ОМС: чому він важливий для відбудови і як його підсилити?
Антикорупційний потенціал ОМС: чому він...
Авторка: Олександра Койдель, зовнішня експертка Програми "U-LEAD з Європою" Довгострокове відновлення України...