Кремінська громада з Луганщини продовжує надавати послуги своїм мешканцям в окупації

 

Громада відновила надання освітніх, соціальних, медичних послуг та виплату заробітних плат своїм мешканцям, які знаходяться на підконтрольній Україні території. Вдалося цього досягти за рахунок організованого переїзду переважної більшості працівників Кремінської міської військової адміністрації, вчителів, лікарів, працівників соціальної сфери, а також зміни місця юридичної реєстрації місцевого органу влади.

Про це Програмі U-LEAD розповіла заступниця начальника військової адміністрації Наталія Макогон.

«Весь березень наша громада прожила в обстрілах, то світло є, то ні, теж саме й зі зв'язком – то зникав, то з’являвся. Казначейство, банки та реєстри на території Луганщини не працювали і наша діяльність як громади була повністю заморожена – ми не мали змоги виплачувати зарплати та надавати необхідні послуги. Люди залишилися один на один у цій ситуації, тож ми прийняли рішення про термінову евакуацію населення та реєстрацію військової адміністрації на Рівненщині для негайного відновлення надання послуг та виплат заробітних плат», - розповіла Наталія Макогон.

За її словами, питання життєдіяльності мешканців громади тримаються на контролі адміністрації, а більшість необхідних послуг вони продовжують отримувати: дистанційно проводиться навчання дітей, лікарі надають консультації онлайн, працівники ЦНАПу допомагають з оформленням документів чи роз’ясненнями щодо отримання фінансової допомоги від держави. Продовжується й активна діяльність громади:

«У місті Рівному Кремінна МВА спільно з громадськістю створила волонтерський центр «Єднання заради Перемоги», діяльність якого спрямована на допомогу внутрішньо переміщеним особам Луганської області. Визначено регіональних координаторів в різних куточках України, з якими можна ознайомитися у нашому телеграм-каналі, який ми створили для комунікації з нашими мешканцями, там ми оперативно розміщуємо всю інформацію про наявні можливості для переселенців. Ми й надалі намагаємося співпрацювати з міжнародними програмами, шукаємо додаткові грантові можливості для ВПО та продовжуємо навчання працівників адміністрації, адже віримо, що вже незабаром треба буде повертатися на рідну землю та працювати над відновленням території», - говорить Наталія Макогон.

Як зазначив керівник Регіонального офісу «U-LEAD з Європою» у Луганській області Ігор Агібалов, такий підхід роботи громади є абсолютно раціональним та виправданим під час збройної агресії проти держави:

«Насправді варіантів реакції органів місцевого самоврядування в такий ситуації небагато: або позиція очікування звільнення, або – як це зробила Кремінська територіальна громада – переміщення, максимальне задіяння співробітників, консолідація переміщених мешканців та відновлення надання послуг для них. З боку регіонального офісу ми намагаємось максимально підтримувати такі громади через юридичне та фінансове консультування, обмін досвідом з іншими територіями та організацію простого спілкування між громадами. Ми точно знаємо, що таку активну позицію зайняли й інші громади області, навіть знаходячись тривалий час в окупації, ніж Кремінська територіальна громада. Опрацювання такого унікального досвіду стійкості органів місцевого самоврядування в період збройного конфлікту, вважаю, дасть нам можливість більш чітко підготувати і відновлення громад після звільнення від агресорів».

Світлина з сайту Кремінської міської військової адміністрації

Теги:

історії війни війна

Область:

Луганська область

Громади:

Кремінська територіальна громада

Джерело:

Поділитися новиною:

Читайте також:

04 липня 2022

Україна має реформуватися зараз, а не чекати на «план Маршалла», - Олексій Чернишов

Україна має реформуватися зараз, а не чекати на...

Україна покладає великі надії на так званий другий «план Маршалла», але відновлювати та реформувати державу потрібно...

04 липня 2022

Актуальний перелік громад у районах бойових дій, на тимчасово окупованих та оточених територіях

Актуальний перелік громад у районах бойових...

  Наказом Мінреінтеграції затверджено оновлений перелік територіальних громад, розташованих у районах...

04 липня 2022

Особливості бюджетного процесу в умовах воєнного стану (оновлюється)

Особливості бюджетного процесу в умовах...

Останні оновлення виділені кольором В умовах воєнного стану надзвичайно важливо забезпечити оперативне, належне та...

01 липня 2022

Актуальний перелік громад у районах бойових дій, на тимчасово окупованих та оточених територіях

Актуальний перелік громад у районах бойових...

  Наказом Мінреінтеграції затверджено оновлений перелік територіальних громад, розташованих у районах...