Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України затвердило оновлений перелік територіальних громад, що розташовані в районах проведення воєнних (бойових) дій або які перебувають в тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні) станом на 27.04.2022 року.
На основі цього документу з 1 травня внутрішньо переміщеним особам будуть здійснюватися виплати. Нагадуємо, перелік не є фіксованим документом – він регулярно оновлюється.
Відповідний наказ розроблено на виконання вимог постанови Кабінету Міністрів України від 16 квітня 2022 року № 457 «Про підтримку окремих категорій населення, яке постраждало у зв’язку з військовою агресією Російської Федерації проти України».
Як повідомлялося, перелік формується за погодженням Міноборони на підставі пропозицій відповідних обласних, Київської міської військових адміністрацій.
Є три критерії, на які при цьому спираються:
Станом на 27.04 до переліку ввійшли 8 областей. Це територіальні громади Дніпропетровської (2 громади), Херсонської (49 громад), Харківської (51 громада), Миколаївської (4 громади), Донецької (66 громад – усі), Луганської (37 громад – усі), Одеської (1 громада) та Запорізької (49 громад) областей.
З 1 травня усі внутрішньо переміщені особи, які зареєстровані у громадах з переліку, гарантовано отримають грошову допомогу від держави.
Якщо ви зареєстровані у якійсь із зазначених областей, але ваша громада відсутня у даному переліку, радимо звернутися до своєї військової адміністрації (особисто або через гарячу лінію) та уточнити інформацію.
З травня Мінреінтеграції спільно з Мінцифри планують запустити цифрову платформу, де в режимі реального часу відображатимуться території, які є тимчасово окупованими, а також ті, що знаходяться в оточенні (блокуванні) та на яких ведуться активні бойові дії.
18 вересня 2025
У парламенті зареєстровано новий законопроєкт...
У Верховній Раді України зареєстровано новий законопроєкт «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України...
18 вересня 2025
Широківська та Апостолівська громади підписали угоди про побратимство з фінськими містами
Широківська та Апостолівська громади підписали...
Фінські міста Нівала та Хаапаярві уклали угоди про побратимство з Широківською та Апостолівською громадами. Як...
18 вересня 2025
Багаторівневий розвиток адмінпослуг: у Рівному відбувся міжрегіональний форум
Багаторівневий розвиток адмінпослуг: у Рівному...
16 вересня 2025 року у Рівному шведсько-українська Програма Polaris «Підтримка багаторівневого врядування в Україні»...
18 вересня 2025
Вакансія: Експерт(-ка) з місцевого економічного розвитку та управління публічними інвестиціями
Вакансія: Експерт(-ка) з місцевого економічного...
Опис контексту Для реагування на мінливі потреби українських муніципалітетів і національних суб'єктів у воєнний...