21 квітня Верховна Рада України прийняла за основу Законопроект №7269 щодо функціонування місцевого самоврядування у період дії воєнного стану.
Про це повідомила народна депутатка Олена Шуляк.
За її словами, законопроект передбачає:
1. Збільшення повноважень сільського, селищного, міського голови територіальної громади (де не ведуться бойові дії та не утворена військова адміністрації), який зможе приймати ряд рішень з питань бюджету, кадрових питань тощо.
Наприклад: сільський, селищний, міський голова може прийняти рішення про передачу коштів з відповідного місцевого бюджету на потреби ЗСУ або для забезпечення заходів правового режиму воєнного стану або боротьби зі стихійним лихом, епідеміями, епізоотіями і т.д.;
2. Сільський, селищний, міський голова або керівник виконавчого органу може призначати осіб на посади:
3. У період дії воєнного стану на акти органів місцевого самоврядування, військово-цивільних адміністрацій та військових адміністрацій, а також їх посадових осіб не поширюються вимоги пункту 3 частини першої (у частині оприлюднення проектів актів), частини четвертої статті 15 Закону України «Про доступ до публічної інформації», Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» та Закону України «Про державну допомогу суб'єктам господарювання»;
4. За умови утворення військової адміністрації населеного пункту, повноваження селищної\сільської\ міської рад, її виконавчих органів переймає військова адміністрація, а повноваження голови – начальник військової адміністрації;
5.Кандидат на посади в органах місцевого самоврядування, посади керівника комунального підприємства, установи, організації
6. В умовах воєнного стану у виключних випадках звільнення осіб з посад, що належить до повноважень сільського, селищного, міського голови, начальника військової адміністрації, може здійснюватися у разі
Таке звільнення здійснюється без дотримання вимог законодавства про працю щодо
7. Повноваження обласних (у разі окупації або оточення адміністративного центру області) та районних рад переймає обласна/районна військова адміністрації.
У свою чергу, народний депутат, голова підкомітету з питань адміністративно-територіального устрою Віталій Безгін повідомив, що Верховна Рада України скоротила термін подання правок до зазначеного законопроекту вдвічі, і запросив всіх активно долучатись до обговорення.
«Наразі готуємо комітетські правки спільно з фракціями і групами, Офісом Президента України, Мінрегіоном, Міністерством юстиції України, Асоціацією міст України. На початку травня плануємо вийти на узгоджену редакцію та проголосувати в цілому», - повідомив народний депутат.
Теги:
Віталій Безгін законодавче забезпечення війна Олена Шуляк
Джерело:
Пресцентр ініціативи "Децентралізація"
24 лютого 2026
Анонс: вебінар «Робота з учнями та контингентом у системі АІКОМ-2: від зарахування до випуску»
Анонс: вебінар «Робота з учнями та контингентом...
Запрошуємо керівників органів управління освітою територіальних громад та представників органів місцевого...
23 лютого 2026
Моніторинг громад – січень 2026
Моніторинг громад – січень 2026
Як змінюється стан справ у територіальних громадах? Як на їхню спроможність впливають безпекові умови в регіонах та...
23 лютого 2026
У Мінрозвитку обговорили пріоритети державної політики щодо тимчасово окупованих територій України
У Мінрозвитку обговорили пріоритети державної...
Під головуванням заступника Міністра розвитку громад та територій України Олексія Рябикіна відбулося обговорення...
23 лютого 2026
Відкритий діалог заради розвитку громад: які...
Публічні консультації, круглі столи, презентації досліджень, експертні зустрічі — Комітет Верховної Ради України з...