Парламент планує удосконалити правові норми, що регулюють питання місцевої демократії.
У Верховній Раді України зареєстровано проект Закону «Про внесення змін до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та інших законодавчих актів України щодо народовладдя на рівні місцевого самоврядування» № 7283.
Законопроект пропонує передбачити, що детальний порядок ініціювання, проведення та застосування механізмів місцевої демократії регулюється органами місцевого самоврядування у статутах територіальних громад або окремих рішеннях місцевих рад. Також документ визначає перелік форм громадської участі під час прийняття рішень органами місцевого самоврядування і доповнює форми місцевої демократії, які вже використовуються органами місцевого самоврядування, але не врегульовані Законом. Визначається і перелік питань, які мають бути врегульовані у рішеннях органів місцевого самоврядування про механізми місцевої демократії та у статутах територіальних громад, а також перелік питань, які повинні бути врегульовані у статуті територіальної громади.
Заступник голови Комітету, голова підкомітету з питань виборів, референдумів та інших форм безпосередньої демократії Аліна Загоруйко прокоментувала, що цей проект закону «про майбутнє громад».
«Будемо його розглядати і приймати після перемоги України у війні, яка символізуватиме перемогу демократії над автократією. Він стане поштовхом подальшої демократичної трансформації країни. Щодо змісту даного законопроекту, то важливо зазначити, що він дійсно спрямований на розвиток різних форм демократії участі на місцевому рівні. В Україні утворився певний дисбаланс в контексті наявності в різних громадах тих чи інших відповідних інструментів. Деякі громади активно приймають відповідні положення та впроваджують різноманітні інструменти, розвиваючу локальну демократію, інші ж обмежуються лише передбаченими Законом про місцеве самоврядування. До того ж, у кожної громади різні підходи до вимог щодо використання відповідних інструментів. Саме це і покликаний вирішити даний законопроект», - пояснила Аліна Загоруйко.
Теги:
участь громадян законодавче забезпечення
Джерело:
Пресцентр ініціативи "Децентралізація"
10 січня 2025
Олексій Кулеба очолив Координаційний центр із...
Віцепрем’єр-міністр з відновлення України – Міністр розвитку громад та територій України Олексій Кулеба очолив...
10 січня 2025
На своєму місці. Випуск 4. Робота з внутрішньо переміщеними особами у Дунаєвецькій громаді
На своєму місці. Випуск 4. Робота з внутрішньо...
В цьому випуску «На своєму місці» - про Дунаєвецьку міську територіальну громаду Кам'янець-Подільського району...
10 січня 2025
У 2024 році до місцевих бюджетів надійшло 193,3 млрд грн трансфертів з держбюджету
У 2024 році до місцевих бюджетів надійшло 193,3...
У грудні 2024 року Мінфін перерахував місцевим бюджетам 20,8 млрд грн міжбюджетних трансфертів, що становить 95,5 %...
10 січня 2025
Порядки використання субвенцій в освітній...
Учасники вебінару з національними експертами проєкту DECIDE Сергієм Яцковським та Марією Міщенковою обговорили...