Понад три тисячі переселенців зі східних, північних та південних областей України прийняли у Хотинській громаді Чернівецької області.
Про це Укрінформу повідомили у Програмі “U-LEAD з Європою”.
У громаді від початку повномасштабного вторгнення російських військ в Україну утворили оперативний штаб, який опікується питаннями розміщення переселенців, допомогою Збройним силам та організацією територіальної самооборони громади.


“Щодня до ЦНАПу Хотинської міської ради звертаються десятки, а то і сотні людей. Наші фахівці їх консультують, реєструють, надають продуктові набори, одяг, взуття. До речі, лише протягом останніх трьох тижнів видано понад 500 продуктових наборів. Наразі у громаді зареєстровано уже понад 3 тисячі переселенців. Сім’ям з дітками за потреби надають дитяче харчування, засоби гігієни, іграшки”, - повідомив Хотинський міський голова Андрій Драчук.

За його словами, дедалі більше дітей із сімей переселенців долучаються до навчання у закладах освіти Хотинської громади. Наразі охоплено дистанційним навчанням 2293 дитини, з них 85 – із родин, які були вимушені покинути домівки. У садочках міста діють 7 чергових груп – загалом 127 малюків, з них 26 – із сімей переселенців.
Мешканці громади також постійно допомагають військовослужбовцям з Хотинщини - їжею, водою, спальними мішками та автомобілями.
Як зазначила очільниця регіонального офісу “U-LEAD з Європою” в Чернівецькій області Тетяна Татарчук, Хотинській громаді вдалося за короткий час створити спроможну систему підтримки переселенців та налагодити допомогу військовим.


Теги:
соціальні послуги історії війни
Область:
Чернівецька областьГромади:
Хотинська територіальна громадаДжерело:
Укріформ
26 листопада 2025
Біовідходи — ресурси для громад та бізнесу. Як використати їх ефективно?
Біовідходи — ресурси для громад та бізнесу. Як...
В управлінні біовідходами українські бізнеси можуть вигідно заявити про себе як на локальному, так і на...
26 листопада 2025
Курс «Підтримка креативної економіки» для регіонального розвитку від British Council та UCORD
Курс «Підтримка креативної економіки» для...
Шукаємо творців політик, представників культурних інституцій та професіоналів у сфері креативних індустрій,...
26 листопада 2025
Освітня субвенція, фінансування освіти у...
25 листопада в Києві Програма Polaris у партнерстві з Міністерством освіти і науки України провела конференцію...
26 листопада 2025
Нова співпраця для розвитку громад: крафтове виробництво, туризм та бренди
Нова співпраця для розвитку громад: крафтове...
Всеукраїнська асоціація громад разом із Всеукраїнським конгресом фермерів та ГО «Культ фуд» Євгена Клопотенка...