«Ви – також армія. Перед нами стоять складні виклики», - Олексій Чернишов провів зустріч з головами громад

«Ви - також армія!». Так назвав місцеве самоврядування в Україні Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов, говорячи про те, наскільки вправно та ефективно громади протистоять сьогоднішнім викликам.

11 квітня відбулася нарада з питань діяльності органів місцевого самоврядування в умовах воєнного стану під головуванням Міністра розвитку громад та територій за участі представників центральних органів виконавчої влади, Асоціації міст України та голів територіальних громад.

«В інший час ми б говорили з вами про розвиток, про подальше зміцнення місцевого самоврядування, що наполегливо втілювали з вами 8 попередніх років. Однак агресія, яку росія розгорнула проти українського народу, тимчасово змінила наші з вами плани, і перед нами зараз стоять надскладні виклики. Кажу «тимчасово», бо таку надію нам дає не тільки міць і героїзм української армії та підрозділів територіальної оборони. Таку надію дає і місцеве самоврядування, даєте ВИ, шановні голови громад і ваші команди, своєю рішучістю, професійністю, згуртованістю показали, що ви також потужне муніципальне військо і дієте під ракетними і бомбовими ударами. Багато з вас прихистили - хто десятки, а хто сотні тисяч людей, вимушених тікати від війни. Ви підтримуєте один другого у ці трагічні дні. Вами налагоджено логістику гуманітарної допомоги громадам, які її потребують. І ще десятки-десятки важливих пунктів сьогодні у вашому щоденному графіку, кожен виконаний з яких, я переконаний, це крок до перемоги України», - зазначив Міністр.

Учасники зібрання вшанували пам'ять хвилиною мовчання розстріляних окупантами Юрія Прилипка, Гостомельського міського голову, Ольгу Сухенко, старосту села Мотижин Макарівської громади та її сім’ї, тисяч загиблих в Харкові, Маріуполі, Бучі, Ірпіні, Гостомелі, Бородянці, Краматорську та інших містах і селах України, де росія вчинила масові вбивства мирного населення.

Міністр також подякував Асоціації та головам громад за участь в ініціативі Мінрегіону – Міжнародному марафоні «Єднання місцевого самоврядування світу задля добробуту людей і миру». Мета ініціативи - довести правду про криваву агресію до громад світу.

«Користуючись можливістю, хочу подякувати Асоціації міст та багатьом з вас, хто долучився до ініціативи Мінрегіону - Міжнародного марафону «Єднання місцевого самоврядування світу задля добробуту людей і миру», де ми намагалися довести нашу правду про криваву агресію до громад світу та засобів інформації. Ми будемо продовжувати цю роботу, оскільки міжнародна підтримка для України є вкрай важливою. Ми спільно з вами залучили до цього діалогу понад тисячу муніципалітетів більш як 30 країн світу. Переконаний, що багато рішень, які сьогодні приймаються в світі, щоб допомогти Україні, є результатом в тому числі і роботи міжнародного марафону місцевого самоврядування, як потужного єдиного голосу муніципалітетів, з думкою яких рахуються в кожній демократичній країні», - сказав Олексій Чернишов.

Міністр запропонував Асоціації міст України виступити організатором міжнародної муніципальної естафети.

«На останньому етапі Марафону з участю муніципалітетів США, Канади, Ізраїлю, Мексики було висловлено пропозицію про колективні письмові звернення українських мерів і мерів інших країн до урядів, парламентів на підтримку України і зупинення війни. Це може бути у вигляді міжнародної муніципальної естафети. Можливо, Асоціація міст виступить її організатором».

11.04.2022 - 18:42 | Переглядів: 1830
«Ви – також армія. Перед нами стоять складні виклики», - Олексій Чернишов провів зустріч з головами громад

Приєднані зображення:

Теги:

Олексій Чернишов АМУ

Джерело:

Поділитися новиною:

Читайте також:

18 травня 2022

Президент підписав закон, який розширює повноваження голів громад на час воєнного стану

Президент підписав закон, який розширює...

Президент України підписав Закон "Про внесення змін до Закону України "Про правовий режим воєнного стану " щодо...

18 травня 2022

PROSTO психологічна підтримка співробітників ЦНАП – новий набір

PROSTO психологічна підтримка співробітників...

Центр надання адміністративних послуг в усі часи – це люди. Сьогодні працівники ЦНАП проявляють особливу стійкість,...

18 травня 2022

26 травня - семінар «Просторове планування розвитку територій громад: кращі практики та рекомендації»

26 травня - семінар «Просторове планування...

26 травня о 14:00  розпочнеться семінар «Просторове планування розвитку територій громад: кращі практики та...