Гуманітарна підтримка українських громад потребує координаційної платформи у форматі громада-громаді, - В’ячеслав Негода на засіданні РГ Комітету Регіонів ЄС

Місцеві та регіональні влади демократичних країн Європи мають об’єднати зусилля для посилення санкційного тиску на країну-агресора – росію та забезпечити максимальну міжнародну ізоляцію росії, щоб зупинити кровопролиття. З таким закликом звернувся заступник Міністра розвитку громад та територій В’ячеслав Негода до членів Робочої групи з питань України Комітету Регіонів Європейського Союзу, яке відбулося 30 березня.

«Ми провели вже три раунди Міжнародного марафону «Єднання місцевого самоврядування світу задля благополуччя людей і миру» і побачили неабияку солідарність місцевого самоврядування України та країн Європейського Союзу. Це має бути використано для перемоги над країною агресором – росією. Ця країна має опинитися в тотальній ізоляції світу. Економічне обезкровлення цього зла верешті-решт знищить його. Кожен з вас повинен зробити все можливе, аби зупинити вбивства мирного населення України, знищення її інфраструктури, економіки», - сказав заступник Міністра.

Він зосередив увагу на постійному зростанні потреб в гуманітарній допомозі українських громад, які перебувають в епіцентрі бойових дій так і тих, що прийняли безпрецедентну кількість внутрішньо переміщених осіб. Уряд України здійснює постійний моніторинг і має повну інформацію стосовно гуманітарних потреб в регіонах України та налагодив систему оперативного розподілу допомоги. В цьому контексті заступник Міністра поінформував членів Робочої групи з питань України Комітету регіонів ЄС про роботу порталу гуманітарної допомоги Україні (help.gov.ua), де в зручному форматі можна дізнатись, як відправити і кому адресувати гуманітарний вантаж, як перерахувати кошти для підтримки армії чи допомоги постраждалим мирним мешканцям, контакти закордонних та українських гуманітарних хабів. Портал також містить аналітичні дані потреб українських громад.

«Окремо наголошую на нагальній потребі у забезпеченні бронежилетами та шоломами українських медиків, журналістів та поліцейських, які щодня ризикуючи своїм життям в найгарячіших точках, рятують тисячі невинних людських життів та фіксують військові злочини російських окупаційних військ. Зверніть увагу, що Уряд України максимально спростив процедуру проходження закордонної гуманітарної допомоги будь-якому отримувачу в Україні. Для завезення гуманітарної допомоги потрібен лише один документ — декларація, яка заповнюється дуже швидко. Вказуємо відправника, отримувача, фактичне місце розвантаження, вид допомоги – і це все», - поінформував В’ячеслав Негода.

Велика кількість європейських муніципалітетів всіма можливими способами підтримує свої партнерів з України. За словами заступника Міністра, ця підтримка може бути більш ефективнішою за умови існування координаційної платформи надання гуманітарної допомоги у форматі громада-громаді та напрацювання інституційних механізмів посилення реагування на гуманітарні виклики.

«Враховуючи досвід успішної роботи стосовно зміцнення міжмуніципальних зв’язків та мережу контактів, підтримку Мінрегіону у напрацюванні зазначених механізмів та координації платформи на рівні громада-громаді могла б надати Програма «U-LEAD з Європою».

Факт: від наслідків російської агресії постійно збільшується число людських жертв, повністю знищені десятки міст і сіл. Понад 10 млн громадян покинули свої домівки і вже близько 4 млн залишили країну. На окупованих територіях, в містах, які оточені ворогом - гуманітарна катастрофа. Їх мешканці не мають засобів для життя, не мають продуктів і навіть води.

30.03.2022 - 11:34 | Переглядів: 2347
Гуманітарна підтримка українських громад потребує координаційної платформи у форматі громада-громаді, - В’ячеслав Негода на засіданні РГ Комітету Регіонів ЄС

Теги:

війна В'ячеслав Негода

Джерело:

Поділитися новиною:

Читайте також:

27 січня 2023

Нікополь офіційно підтвердив наміри налагодити побратимські відносини з Коллінгом

Нікополь офіційно підтвердив наміри налагодити...

Нікопольська міська рада прийняла рішення укласти угоду про встановлення побратимських відносин з данською комуною...

27 січня 2023

Вакансія: асистент проєкту

Вакансія: асистент проєкту

SALAR International оголошує вакансію Асистента Проєкту PROSTO "Підтримка доступності послуг в Україні" строком на 11...

27 січня 2023

«Стала мобільність у громадах: рекомендації щодо відновлення» - посібник від «U-LEAD з Європою»

«Стала мобільність у громадах: рекомендації...

Фахівці Програми «U-LEAD з Європою» підготували рекомендації для громад щодо відновлення мобільності. Пошкоджена...

27 січня 2023