Поради з кібербезпеки для місцевого самоврядування

Місцеве самоврядування працює з багатьма даними і має безліч сайтів, меседжерів, додатків. Наразі дуже важливо дотримуватися простих правил, щоб захистити власний і муніципальний обліковий запис чи пристрій.

Асоціація міст України опублікувала поради, які стануть в пригоді:

Система двофакторної аутентифікації передбачає наявність кількох рівнів захисту під час входу до свого акаунту. Перший етап безпеки передбачає введення пароля, PIN-коду чи графічного ключа для розблокування екрана. Другий — фізичні токени, підтвердження через електронну пошту та SMS-коди, а третій — біометричні дані, такі як відбитки пальців, сканування сітківки та обличчя. Така багатоетапна система, яку передбачає двофакторна аутентифікація, ускладнює хакерам доступ до ваших даних, навіть за наявності у них пароля.

  • Оновлюйте програмне забезпечення та операційні системи (Windows, MacOS, Android, iOS) – це дуже важливо, щоб убезпечити ваші пристрої від вірусів. Тобто, систему, додатки, браузери. Як на телефонах, так і на комп’ютерах.
  • Якщо ви не знаєте чи у вас ліцензійне програмне забезпечення Windows на комп’ютері, за можливості не використовуйте його. Зробіть резервні копії важливої інформації – на флешці чи зовнішньому диску, щоб ви їх не втратили у вас зашифруються дані через вірус або ви втратите пристрій.
  • Завантажуйте додатки та програми лише з офіційних сайтів. Завжди перевіряйте розробників.
  • Встановіть антивірус: наприклад, Avast. Це додатковий захист від вірусів. У жодному разі не встановлюйте Касперський чи доктор Веб – вони від російських розробників.
  • Перевіряйте посилання, які вам надсилають: вводьте свої пошти, паролі, дані карток лише після ретельної перевірки сайту (чи дійсно це фейсбук, наприклад, що це за сайти взагалі, чи нема там безлічі граматичних помилок і т.д, чи це не російський сайт [.ru]

А також закликаємо усіх дотримуватись інформаційної безпеки:

  • Перевіряйте джерела інформації – хтось сказав, анонімне джерело, кум/сестра/батько і т.д/невідомий телеграм-канал чи група – це не офіційні джерела. Люди завжди можуть щось додумати, переплутати – не свідомо, а через стрес. 
  • Не можна передавати інформацію про пересування українських військових – це може нашкодити. А от інформацією про пересування окупантів ділитися потрібно. 

Пам’ятайте, що це не захист від УСІХ кіберзагроз, але ці поради допоможуть зменшити ймовірність зламу чи зараження від найпоширеніших атак.

Віримо в нашу армію! Підтримуємо їх на інформаційному фронті. Разом переможемо!

28.02.2022 - 11:00 | Переглядів: 3934
Поради з кібербезпеки для місцевого самоврядування

Теги:

безпека електронне врядування війна

Джерело:

Асоціація міст України

Поділитися новиною:

Читайте також:

06 липня 2022

Важливі під час воєнного стану роз’яснення для місцевої влади і жителів громад - в одній рубриці

Важливі під час воєнного стану роз’яснення для...

За ініціативи Мінрегіону на порталі «Децентралізація» створена рубрика, де зібрані офіційні та експертні роз’яснення,...

06 липня 2022

Захисний одяг для пожежників отримали від партнерів 25 громад з Волинської, Львівської та Полтавської областей

Захисний одяг для пожежників отримали від...

  Проєкт USAID «ГОВЕРЛА» передав 25 громадам-партнеркам у Волинській, Львівській та Полтавській областях 250...

06 липня 2022

Як Рава-Руська громада планує розвивати місцеву економіку за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»

Як Рава-Руська громада планує розвивати місцеву...

5 липня Марат Кюрчевський, керівник програм з розвитку місцевого самоврядування і децентралізації влади...